Zatrzymali pijanego kierowcę dostawczaka. Na jaw wyszły kompromitujące fakty

i

Autor: KPP w Brodnicy Zatrzymali pijanego kierowcę dostawczaka. Na jaw wyszły kompromitujące fakty

Wpadł jak śliwka w kompot!

Zatrzymali pijanego kierowcę dostawczaka. Na jaw wyszły kompromitujące fakty

2023-02-02 9:09

W miniony poniedziałek (30 stycznia 2023 r.) od wczesnych godzin rannych policjanci z Brodnicy prowadzali akcję „Trzeźwy poranek”. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 338 kierujących, w tym m.in. prowadzącego dostawczaka. - Miał w organizmie blisko promil alkoholu, a to był początek jego problemów - informuje nas sierż. szt. Paweł Dominiak z KPP w Brodnicy.

Akcja pod nazwą "Trzeźwy poranek" była prowadzona przez policjantów z województwa kujawsko-pomorskiego w miniony poniedziałek (30 stycznia 2023 r.). W godzinach 6:00 - 8:00 działali m.in. funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. Niestety, jak się okazało, niektórzy kierowcy już na początku dnia jechali na "podwójnym gazie". - Jednym z kontrolowanych był kierowca dostawczego vw. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec Brodnicy miał w organizmie blisko promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu go w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje nas sierż. szt. Paweł Dominiak z KPP w Brodnicy.

Brodnica. Pijany kierowca dostawczaka ma poważne kłopoty

- Wydawałoby się, że już gorzej być nie może, ale nic bardziej mylnego. Na dodatek mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdami pomimo wydanego zakazu oraz kradzieży mienia - dodaje policjant z biura prasowego brodnickiej komendy.

49-latek trafił za kraty i tam oczekuje na dalsze decyzje sądu. Nasza redakcja apeluje do wszystkich kierowców o rozsądek. Pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Olsztyn. Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo. Miał prawie 4 promile!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki