Zawodnik Pomorzanina Toruń wyciągnął sąsiada z płonącego budynku! Prezydent Zaleski gratuluje

2020-07-15 15:17 Konrad Marzec
Bartosz Żywiczka wyciągnął sąsiada z płonącego budynku!
Autor: Wydział Sportu i Rekreacji UMT Zawodnik Pomorzanina Toruń wyciągnął sąsiada z płonącego budynku! Prezydent Zaleski gratuluje i nagradza

Wracamy do sprawy bohaterskiego czynu Bartosza Żywiczki, reprezentanta Polski w hokeju na trawie i zawodnika Pomorzanina Toruń. Laskarz wbiegł w płomienie i uratował swojego sąsiada. Sportowcowi pogratulował prezydent Michał Zaleski, a nagrodę otrzymał również od Polskiego Związku Hokeja na Trawie.

Bartosz Żywiczka to nie tylko świetny laskarz, który dostarcza mnóstwo radości kibicom Pomorzanina Toruń i reprezentacji Polski. W drugiej połowie czerwca zrobiło się o nim głośno za sprawą bohaterskiego czynu. Hokeista bez wahania wbiegł do płonącego budynku, z którego wyciągnął nieprzytomnego sąsiada. - Udało mi się dostać do środka, jednak niewiele było widać. Wyszedłem z powrotem na klatkę i zacząłem prosić sąsiadów, żeby wezwali służby ratunkowe. Po chwili wróciłem do płonącego mieszkania z kubłami wody. Dym był już ogromy i musiałem poruszać się na czworaka. Wtedy też zauważyłem nieprzytomnego człowieka - relacjonował mężczyzna w rozmowie z portalem OtoToruń.

Mężczyzna zawdzięcza życie sportowcowi, który m.in. przez naszych czytelników został okrzyknięty bohaterem.

Bohaterski czyn zawodnika Pomorzanina Toruń. Prezydent Zaleski gratuluje i nagradza

Takie zachowanie Bartosza Żywiczki nie mogło umknąć prezydentowi Michałowi Zaleskiemu, który skierował list do zawodnika.

-  Gratuluję Panu bohaterskiego zachowania, które wskazuje na Pana wysokie walory osobowościowe oraz szlachetne cechy charakteru. Okazał je Pan człowiekowi w potrzebie i uratował mu Pan życie. W ten sposób wzmocnił Pan przekonanie wszystkich torunian, że zawsze mogą liczyć na pomoc nie tylko ze strony profesjonalnych służb ratunkowych, ale także osób ze swojego sąsiedzkiego otoczenia. Serdecznie za to Panu dziękuję - cytuje prezydenta Zaleskiego Urząd Miasta Torunia.

Oprócz listu z podziękowaniami od władz miasta Żywiczka otrzymał również okolicznościowy upominek. Laskarza za wzorową postawę nagrodził także Polski Związek Hokeja na Trawie. Nasza redakcja również dołącza się do gratulacji! 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Super Raport 15 VII (goście: Horała, Kamiński, Matczak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.