Strażak utopił się gnojówce, policja nie prowadzi postępowania

i

Autor: FACEBOOK / archiwum serwisu Zbyszek utopił się w gnojówce koło Włocławka. Przyjaciele w szoku

Zbyszek utopił się w gnojówce we własnej oborze. Przyjaciele w szoku

2021-08-12 13:55

Zbigniew Ł. (+37 l.) nie raz ratował ludzkie życie. Był strażakiem, podobnie jak jego ojciec i brat. Życie stracił w nieszczęśliwym wypadku. Utopił się przy swoim własnym domu w gnojówce. Policja z Włocławka uznała, że to był nieszczęśliwy wypadek i dlatego nie będzie prowadzić żadnego postępowania w tej sprawie.

Zbyszek utopił się w gnojówce. Przez lata ratował życie innym

Zbyszek - bo tak na niego wszyscy mówili - mieszkał pod Włocławkiem. Od młodych lat związany był z Ochotniczą Strażą Pożarna. W straży służył jego ojciec, wcześniej dziadek, a teraz on z bratem. - To taki fajny chłop był. Trójkę dzieci miał. Jego żona w bibliotece pracuje, a jego tata to komendantem straży był - mówi "Super Expressowi" jedna z sąsiadek mężczyzny. W miniony poniedziałek (9.08.2021) Zbigniew szedł do swojej obory, aby w niej posprzątać. Gdy długo nie wracał, zaczęła szukać go rodzina. Bliscy znaleźli go w zbiorniku na gnojówkę. Rodzina Zbigniewa wyciągnęła go i próbowała reanimować. Bardzo szybko z Włocławka przyjechała karetka pogotowia. Pojawił się też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń: Zaginął szef kuchni "Luizjany". Mariusz Wapiński walczy z depresją

Niestety życia Zbigniewa Ł. nie udało się uratować. - On taki porządny był. Tej gnojówki nie było dużo. On musiał dostać albo zawału albo udaru. Przewrócił się i się w tej kałuży utopił - mówi nam jego znajomy.

- Nie będziemy prowadzić żadnego postępowanie w tej sprawie - mówi sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji we Włocławku. - Prokurator uznał, że to był nieszczęśliwy wypadek. Do śmierci tego mężczyzny doszło bez udziału osób trzecich - dodaje.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Potworny wypadek w Grębiszewie. Nie żyją cztery osoby
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE