Toruń: Zaginął szef kuchni "Luizjany". Mariusz Wapiński walczy z depresją

2021-08-12 12:44
Toruń: Wyszedł do pracy i zniknął. Tajemnicze zaginięcie Mariusza
Autor: Fundacja Zaginieni, SE.pl Toruń: Wyszedł do pracy i zniknął. Tajemnicze zaginięcie Mariusza

Na początku sierpnia, na prośbę KMP w Toruniu przekazywaliśmy wam komunikat o zaginięciu 38-letniego Mariusza Wapińskiego. Wciąż trwają poszukiwania mężczyzny. Jak donoszą "Nowości" - to szef kuchni popularnej restauracji "Luizjana", który walczy z depresją. Jego bliscy błagają o pomoc w poszukiwaniach.

Toruń: Zaginął szef kuchni "Luizjany". Mariusz Wapiński walczy z depresją

Mariusz Wapiński wyszedł z domu 31 lipca 2021 roku około godziny 9:40. i słuch po nim zaginął. Bliskim powiedział, że idzie do pracy, a jak się później okazało, tego dnia miał wolne. - Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu. Cały czas trwają poszukiwania 38-latka

Rysopis: wzrost 184 cm, szczupła budowa ciała, oczy niebieskie, brak 3 zębów górnych z prawej strony. W chwili zaginięcia mężczyzna ubrany był w zieloną bluzkę zapinaną na zamek, spodnie jeansowe ciemnego koloru i czarne buty z logo „Nike”. Przyjrzyjcie się dokładnie fotografii, zamieszczonej nad tekstem!

Czytaj więcej o zaginięciu Mariusza Wapińskiego!

Trwają poszukiwania Mariusza Wapińskiego. Torunianin walczy z depresją

Z żoną zaginionego rozmawiała dziennikarka "Nowości". Kobieta przekazała, że pandemia koronawirusa i ograniczenia, z którymi zmagali się restauratorzy prawdopodobnie wywołały u Mariusza Wapińskiego depresję. Jego bliscy nie ukrywają, że zawodowi kucharza oddawał się bez granic. Ostatnimi czasy pracował w "Luizjanie".

- Po odmrożeniu gastronomii mąż wrócił do "Luizjany" i objął stanowisko szefa kuchni. To jednak, co normalnie by go cieszyło i satysfakcjonowało, już nie pomogło. Źle się czuł, źle funkcjonował. Bardzo zmieniło się jego podejście do ludzi - przyznała pani Małgorzata w rozmowie z "Nowościami".

Dzień przed zaginięciem pan Mariusz udał się do psychologa. W sprawę zaangażowany został detektyw, który sugeruje, że mężczyzna mógł wyjechać za granicę. W poszukiwania zaangażowała się także fundacja Zaginieni. 

Wszystkich naszych czytelników zachęcamy do udostępniania w mediach społecznościowych informacji o poszukiwaniach pana Mariusza. Być może ktoś z was minął go ostatnio na ulicy! Do sprawy będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Pobili pokrzywdzonego niedaleko UMK w Toruniu. Szuka ich policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE