Zmarł ceniony wykładowca z UMK w Toruniu. Miał 59 lat

2021-09-22 16:45
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Zmarł ceniony wykładowca UMK w Toruniu. Miał 59 lat / Zdjęcie poglądowe

Smutne wieści przekazał Instytut Archeologii UMK w Toruniu. Nie żyje Andrzej Bokiniec, ceniony i lubiany wykładowca z Wydziału Nauk Historycznych toruńskiego uniwersytetu. Naukowiec miał 59 lat.

Zmarł ceniony wykładowca UMK w Toruniu. Miał 59 lat

Smutne wieści przed rozpoczęciem roku akademickiego 2021/22. Dr Andrzej Bokiniec urodził się w 1961 roku w Bielsku Podlaskim. Studia archeologiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika naukowiec zrealizował w latach 1980–1985. Był specjalistą z zakresu schyłku epoki kamienia i początków epoki metali w północno-wschodniej Polsce. - W czasie 28 lat pracy na UMK był szczególnie lubianym i cenionym przez studentów nauczycielem akademickim - podkreślają jego koledzy na stronie głównej WNH UMK. W żałobie pogrążeni są nie tylko przedstawiciele wydziału. 

Czytaj też: Toruń: Nazistowskie symbole na starówce. O co chodzi?

- Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr Andrzeja Zdzisława Bokińca adiunkta i wieloletniego wykładowcy w Instytucie Archeologii Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - przekazali w poniedziałek przedstawiciele Wydziału Nauk Historycznych UMK w Toruniu.

Msza Święta żałobna została odprawiona 22 września 2021 r. o godz. 14.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaszczorku (Toruń). Później miało miejsce odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny w Kaszczorku.

Rodzinie i bliskim naukowca składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE