Zadziwiająca decyzja

Zrozpaczona matka: "Strzelał do mojego syna, jak do kaczki!". Zastrzelił Daniela, sąd wypuścił go na wolność

2022-11-30 12:16

W miniony wtorek (29 listopada 2022 r.) Sąd Okręgowy w Toruniu zdecydował o tym, że Łukasz M., podejrzany o zastrzelenie w Unisławiu Daniela Krajewskiego (30 l.) może wyjść z aresztu. Wystarczy, że kochanek żony Daniela wpłaci do kasy sądu 50 tysięcy złotych tytułem poręczenia majątkowego. Katarzyna Krajewska (55 l.) po tym, jak dowiedziała się o tej decyzji, apeluje do wszystkich sędziów, aby ci wypuścili na wolność wszystkich morderców.

- Skoro Sąd Okręgowy w Toruniu wypuścił z aresztu tego, który do mojego syna strzelał jak do kaczki, to niech sędziowie z tego sądu wypuszczą na wolność wszystkich morderców, którzy są aresztowani, bo przecież wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Ja tego nie rozumiem. Nie wiedziałam o tym, że Sąd Okręgowy będzie zajmował się sprawą. Nie mam głowy do niczego po tym, jak straciłam syna. Dopiero w poniedziałek byłam w Toruniu, u adwokata - mówi nam zrozpaczona Katarzyna Krajewska (53 l.)

Unisław. Daniel Krajewski zastrzelony przez kochanka żony?!

Najstarszy syn pani Katarzyny, Daniel zginął w Unisławia 3 listopada od kul z pistoletu Łukasza M. Po tym, jak Łukasz M. oddał śmiertelne strzały, sam zadzwonił na policję i powiedział, że strzelał w obronie własnej. Obaj panowie się znali. Nie byli jednak z sobą zaprzyjaźnieni. Łukasz M., zanim strzelając odebrał Danielowi Krajewskiemu życie, "ukradł" mu żonę. Ta, po tym jak uwiódł ją Łukasz M., odeszła od Daniela i wystąpiła o rozwód.

Prokuratura nie dala wiary Łukaszowi M., że ten strzelał w obronie własnej i postawiła mu zarzut zabójstwa. 5 listopada Łukasz M. został aresztowany na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy w Toruniu. 

Łukasz M. jest podejrzany o zabójstwo w Unisławiu. Sąd wypuścił go na wolność

29 listopada 2022 roku Sąd Okręgowy w Toruniu zajmował się zażaleniem na postanowienie o zastosowanie tymczasowego aresztu, które złożył adwokat Łukasza M. - Sąd postanowił uchylić areszt tymczasowy na poręczenie majątkowe w kwocie 50 tysięcy złotych - powiedział nam Jarosław Szymczak, asystent rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Toruniu. - Podejrzanemu nie zostały zmienione zarzuty, czyli ciąży na nim zarzut z artykułu 148, § 1. Postanowienie sądu jest ostateczne. Nie można go zaskarżyć - dodał.

Oznacza to, że do wyroku Łukasz M., będzie przebywał na wolności. Do tematu będziemy jeszcze wracać w naszym lokalnym oddziale "Super Expressu".

Sonda
Czy wierzysz, że podejrzany o zabójstwo w Unisławiu Łukasz M. działał w obronie własnej?
Rodzina zabitego w strzelaninie w Unisławiu nie może pogodzić się z jego śmiercią

Mordował dla pieniędzy, nie miał litości nawet dla ciężarnych kobiet.

Kim był Henryk Moruś? Posłuchaj mrożącej krew historii o wyjątkowo okrutnym mordercy.

Listen to "Henryk Moruś - Bestia z Sulejowa. ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE