Niewyobrażalny dramat

Zastrzelił go kochanek żony. Rodzina w rozpaczy: "Daniel i Anka to była wielka miłość" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-11-07 14:26

Daniel Krajewski (+30 l.) został zastrzelony w centrum Unisławia. Mężczyzna osierocił dwójkę dzieci. W tej sprawie sąd aresztował na trzy miesiące Łukasza M. (46 l.). Podejrzany to kochanek żony zastrzelonego mężczyzny. Prokuratura nie ma żadnych wątpliwości, że Łukasz M., strzelał, by zabić. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Nasz dziennikarz rozmawiał z członkami rodziny ofiary, którzy ujawnili wstrząsające szczegóły.

Wracamy do sprawy niewyobrażalnego dramatu, który rozegrał się w Unisławiu- Daniel miał dwójkę dzieci. Syn jego ma 9 lat, a córeczka 6. Nie wiem, jak te dzieci teraz będą żyły. Jak one to zniosą - mówi nam ich babcia, Katarzyna Krajewska (53 l.) - Jedna z kul trafiła w lewe podbrzusze, a druga w lewą skroń - mówi nam prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu. - Zatrzymanemu Łukaszowi M., został postawiony zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do winy. Złożył on wyjaśnienia. Przedstawił swoja wersję. Nie zamierzamy udzielać w tej sprawie informacji, aż do skierowania aktu oskarżenia - dodaje.

Cała rodzina zastrzelonego Daniela Krajewskiego mieszka koło Unisławia (woj. kujawsko-pomorskie). Daniel 12 lat temu wziął kredyt i kupił w bloku obok rodziców trzypokojowe mieszkanie. Na ścianach wiszą zdjęcia dzieci. Jedna z fotografii jest w kształcie serduszka. Na niej dwójka młodych ludzi patrzy na siebie, uśmiechając się. Widać, że są szczęśliwi.

Dalszy ciąg materiału pod filmem z Unisławia. Znajdziecie tam m.in. wywiad z matką Daniela Krajewskiego.

Strzelanina i zabójstwo w Unisławiu

Zabójstwo w Unisławiu. Rodzina Daniela ujawnia wstrząsające szczegóły

- Daniel i Anka to była wielka miłość. On miał wtedy 18 lat, a ona 16. Ta ich miłość była taka od pierwszego spojrzenia. Mieli już dwójkę dzieci, jak się pobrali - mówi nam Katarzyna Krajewska (53 l.), mama Daniela. W mieszkaniu panuje grobowy nastrój. Pani Katarzyna podkreśla, że dla jej syna dzieci były najważniejsze. Pokazuje kartki z rysunkami od maluchów, wiszące na lodówce w kuchni.

Żona Daniela wyprowadziła się od niego pod koniec lipca i zawnioskowała o rozwód. W pozwie napisała, że Daniel ją zaniedbuje. Pierwsza sprawa rozwodowa miała się odbyć 18 listopada.

Daniel pracował w gospodarstwie rolnym, a jego żona była ekspedientką w miejscowym sklepie. To tam miała zapoznać Łukasza M- Nic mi nie wiadomo, aby żona nieżyjącego lub Łukasz M. skarżyli się na Daniela K., że im grozi - mówi prokurator Kukawski.

W ostatni czwartek (3 listopada 2022 r.) Daniel K. kręcił się przed blokiem, w którym ostatnio mieszkał Łukasz M. Ten był z żoną Daniela w samochodzie.

Brat zabitego mówi, że Daniel chciał iść żoną na terapię małżeńską, że tak ją kochał, że był gotów wybaczyć jej zdradę i to, że go zostawiła. - Gdyby on pobił mojego brata, to bym nie miał do niego pretensji - mówi nam płacząc Krystian Krajewski (29 l.). Łukasz M. miał przy sobie pistolet. - Miał pozwolenie na broń. Na pewno sprawdzimy od kiedy i dlaczego - mówi prokurator Kukawski.

Daniel został zastrzelony w Unisławiu. Ile strzałów oddał sprawca?

- Według tych osób, z którymi my rozmawialiśmy, Daniel najpierw miał zostać trafiony dwa razy w tułów. Jak się osuwał, to padł trzeci strzał i on był w skroń - mówi nam rodzina Daniela. Łukasz M. sam zadzwonił na policję. Zapewnia, że strzelał w obronie własnej, bo Daniel K. go uderzył. - Jeżeli miał on jakieś obrażenia, to niewielkie. Żona denata została zatrzymana jako świadek i po czynnościach została zwolniona - mówi nam jeden z policjantów. - W tej sprawie nie przedstawiono nikomu innemu zarzutów - podsumowuje prokurator Kukawski.

Rodzinie i bliskim Daniela składamy wyrazy współczucia. 

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?

Nazywali ją "Chichoczącą Babcią", ale jej ofiarom nie było do śmiechu...

Posłuchaj krwawej historii, która wydarzyła się naprawdę!

Listen to "Nannie Doss - Chichocząca Babcia. ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara" on Spreaker.