Zuchwałe kradzieże w Toruniu. Bohaterska postawa ekspedientki

2020-09-19 10:23

Zuchwałe kradzieże w Toruniu. Po wejściu do sklepu wkładał rękę do kasy fiskalnej i zabierał pieniądze. Przy ostatniej "akcji" na drodze stanęła mu ekspedientka. Zatrzymali go policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie. Teraz mężczyzna odpowie za dokonanie kradzieży zuchwałych, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Zuchwałe kradzieże w Toruniu. Bohaterska postawa ekspedientki

W miniony poniedziałek (14.09.2020), około godziny 14:30, dyżurny Komisariatu Policji na toruńskim Rubinkowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży do jakiej doszło w jednym ze sklepów przy ul. Rydygiera. Sprawca włożył rękę do kasy fiskalnej. Ekspedientka swoją postawą nie dopuściła do realizacji "planów". Policjanci z patrolu prewencji, których dyżurny skierował na miejsce przyjęli od kobiety zapamiętany przez nią dokładny rysopis mężczyzny. To on pomógł policjantom w zatrzymaniu gagatka, którego zauważyli kilka ulic dalej.

Czytaj też: Toruń: Akcja strażaków na Bydgoskim Przedmieściu! Na parkingu spłonął samochód

- Policjanci kryminalni jego wizerunek skojarzyli ze sprawami o identycznym charakterze, których ten człowiek dokonał sierpniu i wrześniu. Wtedy zarejestrowały go sklepowe kamery. Najpierw 19 sierpnia, a potem 10 września bieżącego roku w tym samy sklepie przy ul. Łyskowskiego wszedł do sklepu i w podobny sposób jak opisany powyżej dokonał kradzieży zuchwałej pieniędzy. Wtedy w obu przypadkach udało mu się skraść pieniądze - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Zatrzymany 45-latek pochodzi z gminy Radzyń Chełmiński. Usłyszał już zarzuty dokonania dwóch kradzieży zuchwałych i jednego jej usiłowania. W środę (16.09.2020) policjanci doprowadzili tego mężczyznę do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Prokurator zdecydował, że podejrzany w ramach nałożonego na niego dozoru będzie musiał stawiać się trzy razy w tygodniu w Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim. - Grozi mu do 8 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Policjanci z Torunia zatrzymali dwóch nastolatków. Kilkadziesiąt zarzutów!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE