Apator Toruń - Stal Gorzów, zdjęcie z Motoareny

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Apator Toruń - Stal Gorzów, zdjęcie z Motoareny

Apator - Stal: Relacja NA ŻYWO

Dudek i Lambert bohaterami Apatora! Horror na Motoarenie dla torunian [Zapis Relacji]

2022-07-17 18:29

Żużel: Apator Toruń lepszy od Stali Gorzów po horrorze na Motoarenie! Wspaniały spektakl trzymał nas w napięciu do ostatniego biegu. Ostatecznie dzięki eksportowemu duetowi Dudek - Lambert, dwa punkty zostały w grodzie Kopernika. W dwumeczu mamy remis. Zapis relacji na se.pl.

Mecz Apatora Toruń ze Stalą Gorzów zapowiadał się bardzo ciekawie. W pierwszym meczu obu ekip podopieczni Stanisława Chomskiego pokonali torunian 47:43, więc sprawa punktu bonusowego była otwarta. Po meczu w Lublinie dyrektor sportowy toruńskiego zespołu Krzysztof Gałańdziuk przekonywał, że nie wyobraża sobie innego scenariusza, niż wygrana Apatora za trzy punkty. Na Motoarenę przyjechała bardzo mocna drużyna na czele z Bartoszem Zmarzlikiem i byłym "Aniołem" Martinem Vaculikiem, który rozstawał się z tym klubem w niezbyt przyjemnych okolicznościach. Eksperci typowali bardzo wyrównane spotkanie. Relację z meczu Apator - Stal znajdziecie pod punktacją.

Pierwsza seria ułożyła się znakomicie dla przyjezdnych. Za wyjątkiem biegu juniorskiego, w pozostałych o wiele lepsze wrażenie robili zawodnicy Stali. Zmarzlik ładnym manewrem wyprzedził Jacka Holdera, a Patrick Hansen sprawił niemałą niespodziankę, utrzymując za plecami Roberta Lamberta.

Druga seria wlała sporo optymizmu w serca miejscowych kibiców. Para Jack Holder – Przedpełski przywiozła za sobą Vaculika, a Lambert znalazł sposób na Zmarzlika. Po pierwszym zerze obudził się Patryk Dudek. W dobrych humorach kibice oczekiwali na drugą połowę zawodów. Co istotne – liderzy „Aniołów” potrafili wygrywać z Bartoszem Zmarzlikiem. Widząc słabszą formę Denisa Zielińskiego, sztab szkoleniowy Apatora zdecydował o debiucie na Motoarenie Mateusza Affelta. 16-latek przywiózł zero, ale wstydu nie przyniósł.

Trybuny eksplodowały po biegu nr 11, kiedy to Przedpełski wykorzystał nieporozumienie Patricka Hansena i Szymona Woźniaka i wylądował za plecami Roberta Lamberta. To dało pierwsze prowadzenie w meczu drużynie Roberta Sawiny. Chwilę później ten entuzjazm nieco zgasł, ponieważ Jakub Stojanowski przyjechał przed Krzysztofem Lewandowskim, co przy zwycięstwie Andersa Thomsena dało meczowy remis.

Po genialnym ściganiu w biegu nr 13 i wyszarpanym przez Bartosza Zmarzlika triumfie, wszystko sprowadzało się do biegów nominowanych. A tam? Przedpełski na ostatnim łuku minął Woźniaka, dając biegowy remis. Thriller wieńczył ostatni bieg zawodów, a pod taśmą stanęła czwórka z cyklu Speedway Grand Prix. W pierwszym podejściu upadł Bartosz Zmarzlik, a sędzia dopuścił całą czwórkę do powtórki. W niej Dudek wygrał start, a Robert Lambert po kapitalnej walce o centymetry pokonał lidera gorzowian. To oznaczało brak punktu bonusowego i wygraną gospodarzy 47:43!

For Nature Solutions Apator Toruń - Moje Bermudy Stal Gorzów 47:43

Moje Bermudy Stal Gorzów - 43

 • 1. Szymon Woźniak - 7+1 (2*,2,2,1,0)
 • 2. Anders Thomsen - 8+2 (3,1*,1*,3)
 • 3. Martin Vaculik - 10 (3,1,3,0,3)
 • 4. Patrick Hansen - 4 (3,0,1)
 • 5. Bartosz Zmarzlik - 10+1 (2*,2,2,3,1)
 • 6. Oskar Paluch - 3 (2,1,0)
 • 7. Jakub Stojanowski - 1 (0,0,1)
 • 8. Wiktor Jasiński - NS

For Nature Solutions Apator Toruń - 47

 • 9. Paweł Przedpełski - 9+3 (0,2*,1,3,2*,1*)
 • 10. Robert Lambert - 12+1(2,3,0,3,2,2*)
 • 11. Jack Holder - 10 (1,1,3,1,2,2)
 • 12. Zastępstwo zawodnika
 • 13. Patryk Dudek - 12+1 (0,3,2,3,1*,3)
 • 14. Denis Zieliński - 1 (1,-,-)
 • 15. Krzysztof Lewandowski - 3 (3,0,0,0)
 • 16. Mateusz Affelt - 0 (0)

Sędzia: Michał Sasień

Pierwszy mecz: 47:43 dla Stali Gorzów, bez bonusa

Żużel. Apator - Stal, zapis relacji z meczu

Na żywo

For Nature Solutions Apator Toruń - Moje Bermudy Stal Gorzów, 12. kolejka PGE Ekstraligi

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

18:22

Co to był za mecz! Bohaterami gospodarzy znów Lambert i Dudek. To była piękna reklama żużla. Dziękujemy za udział w relacji!

5;1 (47:43)

Wynik biegu: Dudek, Lambert, Zmarzlik, Thomsen 5:1 (58,66)

Dudek prowadził od startu do mety. Za jego plecami kapitalna walka Lamberta ze Zmarzlikiem. Na przeciwległej prostej ostatniego okrążenia dwukrotny mistrz świata wyprzedził rywala, ale ten skontrował na ostatnim łuku! 47:43 dla gospodarzy i remis w dwumeczu!

18:12

Wyścig przerwany. Upadek Zmarzlika na wyjściu z pierwszego łuku. Powtórka w pełnej obsadzie. Gwizdy na trybunach.

3:3 (42:42)

Wynik biegu: Vaculik, J. Holder, Przedpełski, Woźniak (3:3) -

Przedpełski na ostatnim łuku minął Woźniaka i mamy remis przed ostatnią gonitwą! Kapitalny mecz na Motoarenie!

18:01

Obsady wyścigów nominowanych!

Wyścig nr 14: Woźniak, Przedpełski, Vaculik, J. Holder,

Wyścig nr 15: Lambert, Thomsen, Dudek, Zmarzlik

3:3 (39:39)

Wynik biegu: Zmarzlik, Lambert, Dudek, Vaculik (3:3) - 58,29

Kapitalny bieg na Motoarenie! Na przeciwległej prostej Lambert wyszedł na prowadzenie. Na linii start-meta Dudek wyprzedził Vaculika. Zmarzlik robił co mógł, aby wyprzedzić Roberta Lamberta i ostrym atakiem na pierwszym łuku ostatniego okrązenia dopiął swego.

2:4 (33:33)

Wynik biegu: Thomsen, J. Holder, Stojanowski, Lewandowski (2:4) - 59,03

Thomsen wygrał start, a za jego plecami szalał Australijczyk w barwach Apatora. Z tyłu nieoczekiwanie Stojanowski pokonał Lewandowskiego. Obaj torunianie próbowali wyprzedzić rywali, ale ta sztuka im się nie udała.

5:1 (34:32)

Wynik biegu: Lambert, Przedpełski, Woźniak, Hansen (5:1) - 58,89

Lambert jako zastępstwo zawodnika. Lambert wygrał start, ale Przedpełski został z tyłu. Na drugim łuku Patrick Hansen popełnił błąd i wywiózł Szymona Woźniaka na zewnętrzną, co wykorzystał wychowanek Apatora. Podwójny triumf gospodarzy i to oni wychodzą na prowadzenie!

4:2 (29:31)

Wynik biegu: Dudek, Zmarzlik, J. Holder, Paluch (4:2) - 58,26

Po starcie duet gospodarzy był przed Zmarzlikiem, ale na mecie drugiego okrążenia dwukrotny mistrz świata poradził sobie z Holderem. Pewny triumf Dudka.

3:3 (25:29)

Wynik biegu: Przedpełski, Woźniak, Thomsen, Lambert (3:3) - 58,14

Przedpełski powalczył na łokcie z Woźniakiem i wygrał rywalizację z przedstawicielem gości. Lambert do samej mety atakował Thomsena i wpadł z nim niemal równo na metę. Po analizie wideo sędzia ocenił, że trzeci był Duńczyk.

2:4 (22:26)

Wynik biegu: Vaculik, Dudek, Hansen, Affelt (2:4) - 57,99

Na drugim łuku Vaculik poradził sobie z Patrykiem Dudkiem. Affelt nie miał dużej straty do Hansena, ale nie zbliżył się na tyle, aby zaatakować Duńczyka.

17:16

Będzie ligowy debiut na Motoarenie. Affelt zmieni Zielińskiego.

17:12

Kosmetyka toru.

4:2 (20:22)

Wynik biegu: Lambert, Zmarzlik, Przedpełski, Stojanowski (4:2) - 57,71

Najlepszy bieg jak do tej pory! Lambert wygrał start ze Zmarzlikiem. Na drugim łuku trzeciego okrążenia dwukrotny mistrz świata wyprzedził Brytyjczyka przy krawężniku, ale na pierwszym łuku ostatniego kółka nastąpił rewanż lidera Apatora!

3:3 (16:20)

Wynik biegu: Dudek, Woźniak, Thomsen, Lewandowski (3:3) - 58,21

Dudek wygrał start. Tuż za nim dwoił się i troił Woźniak, ale nie znalazł sposobu na rywala. Zawodnik gości był szybszy, ale tor na Motoarenie nie pozwala dzisiaj na zbyt wiele.

17:03

Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Thomsen z ostrzeżeniem.

5:1 (13:17)

Wynik biegu: J. Holder, Przedpełski, Vaculik, Hansen (5:1) - 57,74

Przedpełski jako ZZ. Gospodarze lepiej ze startu. Na przeciwległej prostej Vaculik zamknięty po zewnętrznej. Słowak do końca naciskał na Przedpełskiego, ale ten ostatecznie się obronił.

16:56

16:51

Kosmetyka toru.

2:4 (8:16)

Wynik biegu: Hansen, Lambert, Paluch, Lewandowski (2:4) - 58,45

Lewandowski jako rezerwa taktyczna. Kapitalna walka Lamberta z Hansenem. Brytyjczyk był szybszy od rywala, ale Duńczyk umiejętnie się bronił i dowiózł trzy punkty. Lewandowski po niezłym starcie szybko spadł na koniec stawki. Goście powiększają przewagę.

1:5 (6:12)

Wynik biegu: Thomsen, Zmarzlik, J. Holder, Dudek (1:5) - 57,71

Jack Holder jako ZZ. Na drugim łuku Zmarzlik wślizgnął się przed Jacka Holdera. Zawodnicy Stali wpadli na metę niemal jednocześnie. Kolejne mocne uderzenie przyjezdnych.

4:2 (5:7)

Wynik biegu: Lewandowski, Paluch, Zieliński, Stojanowski (4:2) - 58,51

Kapitalnie ze startu duet gospodarzy, ale szybki Oskar Paluch naciskał na Zielińskiego. Na trzecim okrążeniu wychowanek Stali dopiął swego. Jego "długa prosta" mogła zaimponować. Niezagrożony triumf Lewandowskiego.

1:5

Wynik biegu: Vaculik, Woźniak, J. Holder, Przedpełski (1:5) - 58,12

Para gości prowadziła od startu do mety. Holder do ostatnich metrów ścigał Woźniaka, ale nie znalazł na niego sposobu. Mocne otwarcie przyjezdnych.

16:28

Podczas prezentacji Robert Lambert ogłosił, że zostaje w Toruniu na kolejne dwa lata!

16:22

Trwa prezentacja. Wszyscy zawodnicy Stali Gorzów ciepło przywitani przez trybuny, głośne gwizdy poleciały jedynie w kierunku Martina Vaculika.

16:19

Rozpoczęła się prezentacja. Zawody będą rozgrywane według pierwszego zestawu startowego.

16:16

Koniec kosmetyki toru. Coraz głośniejszy doping na trybunach Motoareny.

Przeczytaj też: Krzysztof Lewandowski z toruńskiego Apatora został bez motorów. Trwa postępowanie

16:08

Koniec próby toru. Trwa równanie nawierzchni.

16:02

Rozpoczęła się próba toru. Gospodarzy reprezentowali na niej Robert Lambert i Patryk Dudek. Goście desygnowali Bartosza Zmarzlika i Szymona Woźniaka.

15:38

W składach obu drużyn nie ma zaskoczeń. Zestawienia uzupełnili Mateusz Affelt i Wiktor Jasiński. 

14:53

Na termometrach w Toruniu 22 stopnie Celsjusza. Idealne warunki do ścigania. Do meczu zostało nieco ponad półtorej godziny.

14:01

Witamy w relacji na żywo z meczu Apatora Toruń ze Stalą Gorzów. Początek zawodów o godzinie 16:30. W grodzie Kopernika piękna pogoda, nic nie powinno nam dzisiaj przeszkodzić w odjechaniu spotkania.

Sonda
Czy Apator zdobędzie medal w sezonie 2022 PGE Ekstraligi?
Trening Apatora Toruń na Motoarenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE