Żużel. Stal - Apator: Wielkie emocje na Jancarzu! Zmarzlik i Woźniak wyszarpali triumf [Relacja]

2022-04-24 21:13
Żużel. Stal - Apator: Wielkie emocje na Jancarzu! 3. kolejka PGE Ekstraligi relacja
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie ilustracyjne Żużel. Stal - Apator: Wielkie emocje na Jancarzu! Relacja z meczu 3. kolejki PGE Ekstraligi

Żużel: Bardzo ciekawe widowisko pokazały na zakończenie 3. kolejki PGE Ekstraligi Moje Bermudy Stal Gorzów i For Nature Solutions Apator Toruń. Goście wyglądali zupełnie inaczej niż chociażby we Wrocławiu, dzięki czemu obserwowaliśmy szlagier z prawdziwego zdarzenia. Relacja z meczu Stal - Apator na se.pl.

Stal Gorzów i Apator Toruń nie weszły najlepiej w sezon 2022 PGE Ekstraligi. Torunianie wysoko przegrali we Wrocławiu, a w 1. kolejce Stadion im. Edwarda Jancarza zdobył Motor Lublin. Lepiej było tydzień temu, kiedy to Anioły rozprawiły się z beniaminkiem z Ostrowa, a gorzowianie w kontrowersyjnych okolicznościach zremisowali w Lesznie. Niedzielny mecz miał odpowiedzieć na pytanie, kto rzeczywiście ustabilizował formę. Stanisław Chomski i jego ludzie mieli problem z formacją juniorską, ale liczyli, że goście pod tym względem im nie odjadą. Od pierwszego biegu oglądaliśmy bardzo ciekawe spotkanie, a wynik był stykowy. 

Czytaj też: Żużel. Motor - GKM: Show Maksyma Drabika! Grudziądzanie polegli z kretesem [Relacja, Zdjęcia]

Żużel. Stal - Apator: Relacja z meczu 3. kolejki PGE Ekstraligi

Bartosz Zmarzlik wygrywający biegi w Gorzowie to jak moka woda. Od pierwszych wyścigów lider Stali panował na Jancarzu, ale to przez długi czas nie był gigantyczny problem dla For Nature Solutions Apatora. Seniorzy Roberta Sawiny prezentowali się dobrze i po trzech seriach torunianie prowadzili 31:29. Swoje dokładał też szybki Krzysztof Lewandowski Po słabym początku odrodzili się Martin Vaculik po stronie Stali i Jack Holder. W biegu nr 10 ci dwaj zawodnicy starli się na pierwszym łuku, co przyniosło upadek Australijczyka. Sędzia zdecydował o powtórce w 4, co bardzo nie spodobało się młodszemu z braci Holderów. Druga odsłona tej rywalizacji przyniosła triumf Słowaka.

Na stadionie w Gorzowie dominowała ścieżka na środku toru. Mijanek nie było wiele, ale wynik i jazda w kontakcie dawały emocje. Po 11 biegu było 33:33, a Paweł Przedpełski dopiero na 4 okrążeniu wcisnął się pod Hansena. Chwilę później torunianie odzyskali prowadzenie. Lambert obronił się przed Vaculikiem, a cenny punkt przywiózł Denis Zieliński. Po biegu nr 13 mieliśmy eksplozję radości w sektorach gorzowskich. Zmarzlik i Thomsen pokonali podwójnie Holdera i Przepdełskiego, co dało dwupunktową zaliczkę drużynie Stanisława Chomskiego.

Robert Sawina zdecydował, że atakować w biegu nr 14 będą Patryk Dudek z Jackiem Holderem. Ta decyzja okazała się być trafną, bo Vaculik jedynie rozdzielił duet Apatora. Przed ostatnim biegiem mieliśmy remis 42:42. Wydawało się, że podziałem punktów zakończy się cały mecz, bo po starcie prowadził Zmarzlik, a na końcu stawki jechał Szymon Woźniak. Ten ostatni wykonał jednak kapitalny manewr na drugim łuku i pokonał obu torunian. Stadion w Gorzowie eksplodował radością. Cały zespół gospodarzy świętował pierwszą wygraną w tym sezonie, a Apator może mieć poczucie straconej szansy.

Moje Bermudy Stal Gorzów - For Nature Solutions Apator Toruń 47:43

 • 9. Szymon Woźniak - 12+1 (3,2,2,3,2*)
 • 10. Anders Thomsen - 5+2 (2,1*,0,2*,0)
 • 11. Martin Vaculik - 10 (0,3,3,2,2)
 • 12. Patrick Hansen - 3 (0,1,1,1)
 • 13. Bartosz Zmarzlik - 15 (3,3,3,3,3)
 • 14. Jakub Stojanowski - 0 (0,0,d)
 • 15. Mateusz Bartkowiak - 2 (2,0,0)
 • 16. Wiktor Jasiński - NS

For Nature Solutions Apator Toruń - 43

 • 1. Patryk Dudek - 10+1 (1*,3,2,1,0,3)
 • 2. Robert Lambert - 11+1 (2,1*,2,3,3,0)
 • 3. Paweł Przedpełski - 8 (2,2,1,2,0,1)
 • 4. ZZ
 • 5. Jack Holder - 8+1 (1*,0,3,2,1,1)
 • 6. Krzysztof Lewandowski - 4 (3,1,0)
 • 7. Denis Zieliński - 2 (1,0,1)
 • 8. Karol Żupiński - NS

Sędzia: Paweł Słupski

Sonda
Czy Apator zdobędzie medal w sezonie 2022 PGE Ekstraligi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE