22-latek z kawałkiem stali w głowie! Tragedia na imprezie domowej pod Kartuzami

i

Autor: KPP w Kartuzach; SHUTTERSTOCK Kawałek stali utkwił w głowie 22-latka, po tym jak w trakcie domowej imprezy w Żukowie pod Kartuzami doszło do eksplozji

Fatalne zdarzenie

22-latek z kawałkiem stali w głowie! Tragedia na imprezie domowej pod Kartuzami

2022-09-02 22:03

Kawałek stali utkwił w głowie 22-latka, po tym jak w trakcie domowej imprezy w Żukowie pod Kartuzami doszło do eksplozji. W jednym z domów spotkało się kilka osób, a jego właściciel mimo braku wymaganego pozwolenia miał broń i amunicję pochodzącą z czasów II wojny światowej. Jeden z elementów ładunku wybuchł, a kawałek stali wbił się w głowę poszkodowanego.

22-latek z kawałkiem stali w głowie! Tragedia na imprezie domowej pod Kartuzami

Do niesłychanego zdarzenia doszło w domu w Żukowie pod Kartuzami, skąd karetka pogotowia zabrała 22-latka z kawałkiem stali w głowie. W czwartek, 1 września, wieczorem, razem z innymi osobami brał udział w domowej imprezie. 49-letni właściciel posesji, członek grupy rekonstrukcyjnej, trzymał w budynku broń i amunicję pochodzącą z czasów II wojny światowej. W trakcie spotkania doszło do eksplozji jednego z elementów ładunku, w wyniku czego kawałek stali wbił się w głowę 22-latka - na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach doszło do wybuchu i jak poważne są obrażenia poszkodowanego. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kartuzach, które nadzoruje postępowanie tamtejszej policji. - 49-latek został zatrzymany w związku z brakiem wymaganego pozwolenia na broń palną, a zraniony 22-latek został przewieziony do szpitala. Wczoraj (w czwartek, 1 września - przyp. red.) policjanci zatrzymali do sprawy dwóch innych uczestników imprezy. Śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia - informują mundurowi z Kartuzów.

Czytaj też: Zbieracz gołębi omotał panią Ewę z Gdańska. Porażające, co zobaczyli w jej mieszkaniu [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy w Polsce powinien być bardziej swobodny dostęp do broni?
Właściciele pensjonatu nie żyją. Zostali pobici przez hotelowych gości