Arka Gdynia pokonała lidera pierwszej ligi, Wisłę Płock. Końcowy wynik: 4-2.

Autor: arka.gdynia.pl, Stanisław Wrzosek Arka Gdynia pokonała lidera pierwszej ligi, Wisłę Płock. Końcowy wynik: 4-2.

Arka Gdynia gromi Wisłę Płock. Lider pierwszej ligi traci aż 4 bramki

2015-11-28 11:09

To było kapitalne spotkanie w wykonaniu Arki Gdynia i idealne podsumowanie pierwszej rundy rozgrywek - wczoraj żółto-niebiescy pokonali u siebie lidera ligi, Wisłę Płock. Wynik mówi sam za siebie: 4-2.

Do przerwy Arka Gdynia remisowała z Wisłą Płock. Pierwszą bramkę dla żółto-niebieskich strzelił Abbot w 29 minucie, ale 8 minut później wyrównał Lebedyński. W drugiej połowie piłkarze Arki rozpoczęli od mocnego uderzenia - w 48 minucie na listę strzelców znów wpisał się Abbot. Wynik długo nie ulegał zmianie.

Ale później nastąpiło podwójne uderzenie żółto-niebieskich i to był nokaut dla Wisły Płock. Najpierw w 79 minucie bramkę dla Arki strzelił Wojowski, a zaledwie dwie minuty później wynik podwyższył Siemaszko. W ostatniej minucie rozmiary porażki dla Wisły zmienił Lebedyński.

Arka Gdynia - Wisła Płock 4:2

Na stadionie w Gdyni mecz obejrzało 6179 widzów. Po wczorajszym meczu Arka Gdynia traci już tylko punkt do Wisły Płock i zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Zapraszamy do bardzo obszernej galerii z dzisiejszego meczu! Jest co świętować! ;)Autorem zdjęć jest S.Wrzosek

Posted by Arka Gdynia SSA on 27 listopada 2015

Piłkarze Arki Gdynia: Wygraliśmy zasłużenie

- Wygraliśmy w pełni zasłużenie, pierwsza połowa to typowe piłkarskie szachy. Żaden z zespołów nie chciał się otworzyć, można powiedzieć, że nic się nie działo poza strzelonymi bramkami i jeszcze jednej okazji Pawła Abbotta. W drugiej połowie było więcej miejsca, wykorzystaliśmy swoje sytuacje i myślę że zasłużenie wygraliśmy - dla oficjalnego serwisu Arki Gdynia wypowiadał się Rafał Siemaszko, piłkarz żółto-niebieskich.