DĘBNICA KASZUBSKA: Napadli go w domu i ukradli DIAMENTY warte MILIONY. Ofiara KŁAMAŁA?

2020-05-29 10:34 OM
Bandyci ukradli diamenty
Autor: pixabay Bandyci ukradli diamenty

Zamaskowani złodzieje włamali się do posiadłości w Dębnicy Kaszubskiej niedaleko Słupska. Po sterroryzowaniu właściciela domu rabusie ukradli diamenty warte nawet osiem milionów złotych. Okazało się, że w kradzież kosztowności nie uwierzyła Prokuratura Rejonowa w Słupsku, która postanowiła umorzyć śledztwo w tej sprawie.

Do głośnej kradzieży w Dębnicy Kaszubskiej doszło w połowie grudnia 2019 roku. Złodzieje mieli wjechać na posesję jednego z słupskich przedsiębiorców, a następnie sterroryzować go. Rabusie mieli być bezwzględni i straszyć mężczyznę porwaniem jego dzieci i obcięciem palców. Podduszali go też plastikowym workiem na śmieci założonym na głowę. W trosce o swoje życie właściciel domu miał otworzyć sejf, z którego złodzieje zabrali diamenty warte 7-8 milionów złotych oraz ok. 80 tysięcy złotych w gotówce. Policję zawiadomiła narzeczona okradzionego mężczyzny gdy po powrocie do domu zastała go związanego i pobitego.

Po kilku miesiącach śledztwa Prokuratura Rejonowa w Słupsku, umorzyła sprawę. Śledczym nie udało się ustalić czy opisana przez poszkodowanego mężczyznę sytuacja w ogóle miała miejsce. 

- W toku postępowania nie udało się, ustalić w sposób niebudzący wątpliwości czy doszło do zdarzenia, czy też nie. Tylko to mogło stanowić podstawę do poszukiwania sprawców - mówi Marcin Natkaniec z Prokuratury Rejonowej w Słupsku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Śledczy sprawdzili też sytuację finansową poszkodowanego mężczyzny, a biegły lekarz ocenił obrażenia ciała, których mężczyzna miał doznać w czasie rabunku. Decyzja o umorzeniu śledztwa jest nieprawomocna i przysługuje od niej odwołanie. Mężczyzna, który twierdzi, że został obrabowany może zostać oskarżony m.in. o próbę wyłudzenia odszkodowania od ubezpieczyciela. 

Lekarz zrobił TEST na KORONAWIRUSA na WIZJI [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.