Gdańsk: Kierował ciężarówką po amfetaminie. "Przyznał, że zażył trzy porcje"

2021-06-16 14:45
Gdańsk: Kierował ciężarówką po amfetaminie. Przyznał, że zażył trzy porcje
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: Kierował ciężarówką po amfetaminie. "Przyznał, że zażył trzy porcje"

Gdańscy policjanci zatrzymali wczoraj 36-letniego kierowcę Nissana, który prowadził pod wpływem amfetaminy. Mężczyzna sam przyznał funkcjonariuszom, że zażywał nielegalne środki. - Podczas kontroli mundurowi zabezpieczyli narkotyki schowane w skarpetce. Gdańszczanin usłyszy teraz zarzuty kierowania samochodem po amfetaminie. Odpowie też za jej posiadanie - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Do zdarzenia doszło w biały dzień, około godziny 12:00. Na ulicy Budowniczych Portu Północnego stróże prawa zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Nissan. - Kierowca podczas kontroli zachowywał się nerwowo i był bardzo pobudzony. W trakcie rozmowy z policjantami 36-latek przyznał, że dzień wcześniej zażył trzy porcje amfetaminy - tłumaczy asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Przy kontroli zabezpieczono również woreczek foliowy z narkotykami. Od 36-latka pobrano krew na obecność narkotyków. Co więcej, samochód ciężarowy był niesprawny technicznie, dlatego zatrzymano dowód rejestracyjny oraz ukarano kierowcę wysokim mandatem. Kolejny mandat nałożono za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu.

- Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat więzienia. Za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi natomiast do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - kończy asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Zlikwidowano nielegalną fabrykę tytoniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE