Gdańsk: Łoś zażył orzeźwiającej kąpieli. Płynął jak zawodowiec! [WIDEO | ZDJĘCIA]

2019-06-07 19:30 Redakcja ESKA INFO
Łoś w wodzie czuje się niemal jak ryba
Autor: Fot. Adam Janczyszyn / Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING Łoś w wodzie czuje się niemal jak ryba

Fala upałów, która w ostatnich dniach zalała niemal całą Polskę, doskwiera nie tylko ludziom, ale też dzikim zwierzętom. W rezerwacie przyrody Ptasi Raj na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej zaobserwowano wchodzącego do wody czworonoga. Okazało się, że to... łoś! Zwierzę doskonale radziło sobie w wodzie. Co ciekawe, przedstawiciela tego samego gatunku udało się sfotografować kilka dni później w Ujściu Wisły.

Orzeźwiająca kąpiel łosia! ZOBACZ WIDEO:


- Podczas krótkiego pobytu w Ptasim Raju zaobserwowałam, że coś wchodzi do wody. Patrząc z bardzo daleka, pomyślałam najpierw... "Co tu robi krowa?". To prawda, kiedyś był tu wypas bydła, ale dawno temu, w XX wieku. Przyglądam się więc dokładniej i... to był łoś! - relacjonuje Magda Dziermańska Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULING.

Niecodzienny widok skłonił miłośniczkę przyrody do zarejestrowania sytuacji na filmie. - Zrobiłam mu kilka zdjęć. Łoś nawet nie wiedział, że jest obserwowany. Zachowywał się naturalnie i poruszał bez pośpiechu. Nagrałam krótki film, gdy płynął. Takiej obserwacji dotąd nie doświadczyłam. Zazwyczaj łosie widuję przechodzące przez las lub drogi leśne - dodaje Magda Dziermańska.

- Natura daje nam wszystko, czego najbardziej potrzebujemy, podnosi naszą świadomość z każdym wyjściem w teren, dodaje energii, resetuje i daje odpoczynek od przeładowanej bodźcami miejskiej przestrzeni. "Foćmy" i filmujmy dzikie zwierzęta z bezpiecznej dla nich odległości, nie zapominając o etycznym zachowaniu - przekonuje autorka nagrania.

Film z kąpieli czworonoga znajdziesz w górnej części artykułu. Kompilację uzupełniliśmy fantastycznymi zdjęciami łosia pływającego w Ujściu Wisły. Ich autorem jest Adam Janczyszyn. Wszystkie wykorzystane materiały pochodzą dosłownie sprzed kilku dni.

Zobacz także: Najlepsze miejsca na spacer w Trójmieście! [TOP 10]