Gdańsk: Obywatelskie zatrzymanie kierowcy Ubera z Ukrainy. Odmówił dmuchnięcia w alkomat

2019-07-09 12:00 PT
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Fot. Pixabay.com Policja [zdjęcie ilustracyjne]

W poniedziałkowy poranek (8 lipca) na ulicy Stągiewnej w Gdańsku pracownicy hotelu zatrzymali kierowcę, od którego czuć było woń alkoholu. Mężczyzna był agresywny, a po przybyciu policji nie zgodził się na przebadanie alkomatem. Został więc zabrany na pobranie krwi. - Z przedstawieniem ewentualnych zarzutów obywatelowi Ukrainy musimy poczekać na wyniki badań toksykologicznych - przekazała naszemu reporterowi asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

O zdarzeniu jako pierwszy poinformował portal trojmiasto.pl. Doniesienia o obywatelskim zatrzymaniu potwierdziła nam rzecznik gdańskiej policji. Kierowca Fiata mógł być pod wpływem narkotyków lub alkoholu. Miało o tym świadczyć jego dziwne zachowanie, a także wyczuwalna woń i agresja wobec funkcjonariuszy. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec Ukraińca środków przymusu bezpośredniego.

- Prosto z miejsca zdarzenia 26-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie. We wtorek doprowadzono go do aresztu - informuje asp. Karina Kamińska.

Samochód, którym kierował zatrzymany, odholowano na koszt 26-latka na policyjny parking. Zatrzymano też jego prawo jazdy.