Gdańsk: POŚCIG i STRZAŁY z broni! Naćpany kierowca UCIEKŁ przed policją. W końcu go dopadli!

2020-08-20 19:15
Gdańsk: POŚCIG i STRZAŁY z broni! Naćpany kierowca UCIEKŁ przed policją. W końcu go dopadli!
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: POŚCIG i STRZAŁY z broni! Naćpany kierowca UCIEKŁ przed policją. W końcu go dopadli!

Na początku tygodnia trójmiejscy funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Gdańska, który po narkotykach uciekał autem przed policyjnym patrolem. W czasie pościgu jeden z mundurowych oddał strzały z broni służbowej! Sprawca porzucił auto i zniknął. Długo ukrywał się przed stróżami prawa, ale... do czasu! Młodemu kierowcy grozi do 8 lat więzienia.

Jak tłumaczy asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, zatrzymany mężczyzna był poszukiwany m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie po narkotykach oraz pomimo wydanego zakazu sądowego. - Sprawca pod koniec minionego miesiąca na Oruni uciekał przed radiowozem i wykonywał niebezpieczne manewry. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć broni służbowej. Oddano kilka strzałów w kierunku opon osobowej Hondy, jednak to nie powstrzymało 25-latka - mówi rzecznik gdańskiej policji.

Mundurowi z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli porzucony przez młodego kierowcę samochód. Sprawca długo się ukrywał, jednak funkcjonariusze znali jego tożsamość. Na początku trwającego tygodnia zatrzymano 25-latka. - Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów. Wczoraj sąd zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy, którym jest tymczasowy areszt - podsumowuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Oskarżony gdańszczanin za popełnione przestępstwa może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Lewandowski kontra Neymar, czyli wierny mąż kontra bawidamek | Futbologia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE