Nowe fakty!

Gdynia. 19-latka zginęła w wypadku. Sprawca usłyszał zarzuty

2022-11-24 19:13

Był pijany i naćpany. Swoim bmw pędził jak szalony, aż w końcu roztrzaskał się na betonowej konstrukcji. Jedna z jego pasażerek, mająca zaledwie 19 lat, zginęła na miejscu. Są zarzuty dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Gdyni, jaki miał miejsce w środę (23 listopada) przy ul. płk. Dąbka.

Wypadek w Gdyni miał miejsce w środę, 23 listopada. Jak wynika z ustaleń policji, 42-latek kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni, następnie przez skrzyżowanie z ul. Horyda, po czym jadąc przez przeciwległy pas ruchu wjechał na chodnik i uderzył w betonową konstrukcję na odcinku zieleni. W wyniku zdarzenia zginęła jedna z trzech jego pasażerek - 19-latka. 22-latka została przewieziona na badania do szpitala, natomiast 23-latka oddaliła się z miejsca zdarzenia. Kobietę odnaleźli policjanci. Została przebadana przez lekarzy.

Śmiertelny wypadek w Gdyni. Nie żyje 19-latka. Sprawca usłyszał zarzuty

Jak się okazało, 42-latek kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków. Miał promil alkoholu w organizmie. Wykryto u niego również obecność amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Prokurator zarzucił 42-latkowi umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba, a dwie doznały obrażeń ciała. Grozi mu 12 lat więzienia. - Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Jechał pijany bez powietrza w kole

Wozisz dziecko autem? Posłuchaj, jakie błędy popełniamy najczęściej!

Listen to "Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w aucie? DROGOWSKAZY" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE