Trzy godzinny protest na Chwarznieńskiej i w okolicy już zrobił się sznurek samochodów.

i

Autor: Ola Nietopiel, reporterka Radia Eska Trzy godzinny protest na Chwarznieńskiej i w okolicy już zrobił się sznurek samochodów.

Gdynia Chwarznieńska. Seniorzy protestują, czego się domagają? [AUDIO]

2015-06-02 15:18

"Samolubstwo starych ludzi", czy konkretna walka o swoje? - blisko 30 osób, w większości gdyńskich seniorów zablokowało dzisiaj na trzy godziny ulicę Chwarznieńską, korkując w ten sposób całą okolicę. Protestujący chcą przywrócenia przejścia dla pieszych. Na miejscu była Ola Nietopiel, reporterka Radia Eska.  

Mieszkańcy Chwarznieńskiej w Gdyni ponownie na ulicy. Część osób zamieszkujących osiedla przy leśnym odcinku Chwarznieńskiej zablokowało na trzy godziny ruch kołowy. Domagają się - jak ostatnio – przywrocenia przejścia dla pieszych – kładka nie wszystkich zadowala. Nie wszyscy jednak podpisują się pod protestem.

Niektórzy mieszkańcy argumentują jednak, że nie chcą nadrabiać drogi i żądają przywrócenia przejścia dla pieszych na Chwarznieńskiej. Kładka ich nie zadowala, bo ich zdaniem ustawiona jest w złym miejscu. Urzędnicy uważają, że taki wygląd ulicy Chwarznieńskiej jest optymalny i żadnych zmian na tej ulicy nie przewidują. Wygląda więc na to, że protesty okolicznych mieszkańców (w większości starszych ludzi) na nic się zdadzą. Trzeba jednak powiedzieć, że nie wszyscy mieszkańcy popierają protest.

Więcej w materiale Oli Nietopiel.


Po której stronie sporu jesteście? Według Was jest tak, jak mówi jeden z rozmówców reporterki Radia Eska, że jest to "samolubstwo starych ludzi"? Czy jednak mieszkańcy mają prawo w taki sposób walczyć o swoje? A może widzicie jakieś inne miejsca w Trójmieście, gdzie taki protest by się przydał? Komentujcie.