Gdynia ma pomysł na śluby w dobie pandemii! Bezpłatne transmisje z uroczystości

2021-02-22 8:00 PAP pt
Gdynia ma pomysł na śluby w dobie pandemii! Bezpłatne transmisje z uroczystości
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Gdynia ma pomysł na śluby w dobie pandemii! Bezpłatne transmisje z uroczystości

Gdynia udostępnia młodym parom bezpłatną transmisję online ze ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Linkiem do streamingu nowożeńcy mogą podzielić się z najbliższymi. Aby skorzystać z usługi wystarczy złożyć wniosek co najmniej 7 dni przed uroczystością.

Jak przypomina gdyński magistrat, ze względu na pandemię COVID-19 kilkukrotnie zmieniały się obostrzenia dotyczące limitu osób mogących wziąć udział w uroczystości zawarcia małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego. Obecnie może to być jedynie para młoda, świadkowie oraz jeden gość lub fotograf.

- Aby nowożeńcy mogli przeżywać jeden z najważniejszych momentów w swoim życiu wspólnie z najbliższymi, przygotowaliśmy możliwość bezpłatnych transmisji z sali ślubów. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie jako pierwszy samorząd w Polsce i wierzymy, że spotka się ono z ciepłym przyjęciem ze strony państwa młodych, ale także ich krewnych czy przyjaciół - powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, cytowany w komunikacie prasowym.

Kierownik USC w Gdyni Inocenta Nycz poinformowała, że przyszli nowożeńcy, którzy chcieliby skorzystać z nowej usługi, muszą jedynie zaakceptować regulamin i złożyć odpowiedni wniosek przynajmniej 7 dni przed planowaną uroczystością. We wniosku narzeczeni powinni podać adresy mailowe, na które zostanie przesłany link do streamingu. Podgląd na żywo będzie udostępniany za pośrednictwem kanału YouTube.

- Z usługi mogą skorzystać zarówno narzeczeni, którzy już mają ustaloną datę ślubu, jak również ci, którzy dopiero planują złożyć dokumenty. Dane do transmisji zostaną udostępnione przez urząd tylko tym osobom, które narzeczeni wskażą we wniosku - powiedziała Nycz.

Z zapisu ceremonii ślubnej w Gdyni będzie można też zrobić osobistą pamiątkę. Na prośbę państwa młodych transmisja może zostać zarejestrowana i zapisana w formie pliku na zewnętrznym nośniku danych, np. na pendrivie.

Według statystyk USC w Gdyni w 2020 roku "tak" powiedziało sobie 660 par. Było to 459 ślubów cywilnych i 201 ślubów wyznaniowych. (PAP)

Spurek chce zdelegalizować schabowego? Co na to Kaczyński? Komentarz Adama Federa
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE