Gdynia. Młody mężczyzna zabił 91-latkę. Działał z pobudek seksualnych

i

Autor: Pixabay Gdynia. Młody mężczyzna zabił 91-latkę. "Działał z pobudek seksualnych"

Młody sąsiad zabił 91-latkę. "Działał z pobudek seksualnych". Makabra w blokowisku w Gdyni

2021-03-31 15:48

Do tego koszmaru doszło dwa lata temu w jednym z mieszkań w bloku w Gdyni-Oksywiu (woj. pomorskie). Krzysztofa K. był sąsiadem 91-latki. Jak ustaliła prokuratura, 33-latek udusił kobietę. Śledczy podają, że działał z pobudek seksualnych. W środę Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Krzysztofa K. na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

33-letni Krzysztof K. był oskarżony o zabójstwo na tle seksualnym 91-letniej kobiety oraz posiadanie narkotyków. - Sąd wymierzył oskarżonemu karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności z ograniczeniem skorzystania z warunkowego zwolnienia nie wcześniej niż po upływie 30 lat wykonywania orzeczonej kary - poinformował PAP rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Gdańsku sędzia Łukasz Zioła. Proces Krzysztofa K. toczył się za zamkniętymi drzwiami. Z uwagi na wyłączenie jawności postępowania sądowego niejawne było też uzasadnienie wyroku. Zwłoki kobiety w jednym z mieszkań w bloku w Gdyni-Oksywiu znalazł 26 stycznia 2019 r. jej syn. Kobieta mieszkała sama. Rodzina ostatni kontakt miała z nią 23 stycznia 2019 r. Dzień później, jak wykazało śledztwo, staruszka zrobiła zakupy.

Zabójstwo w Kopkach k. Rudnika. Nie żyje dwójka dzieci i matka

Prokuratura ustaliła, że do śmierci 91-latki doszło w wyniku zabójstwa, a sprawca, którym okazał się sąsiad starszej kobiety, działał ze szczególnym okrucieństwem z pobudek seksualnych. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie. W trakcie śledztwa Krzysztof K. złożył wyjaśnienia, w których potwierdził, że zabił kobietę. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny ujawniono kilkanaście gramów amfetaminy.

Czytaj też: "Rolnicy. Podlasie". Gienek z Plutycz przeżył rodzinną tragedię. Łzy cisną się do oczu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE