Gdzie są sinice w Bałtyku? Nieczynne kąpieliska w Pomorskiem [22.08.2021]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Gdzie są sinice w Bałtyku? Nieczynne kąpieliska w Pomorskiem [22.08.2021]

Gdzie są sinice w Bałtyku? Nieczynne kąpieliska w Pomorskiem [22.08.2021]

2021-08-22 12:15

Zakwit sinic sprawił, że w południe w niedzielę (22 sierpnia 2021) nieczynne są dwa kąpieliska morskie zorganizowane w Stegnie. Oprócz tego zakaz kąpieli obowiązuje na kąpielisku gminnym w Przywidzu. Aktualne informacje dotyczące sinic oraz stanu wody w kąpieliskach udostępniane są w serwisie internetowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Z dzisiejszych danych prezentowanych przez GIS wynika, że ze względu na zakwit sinic w niedzielę w południe zamknięte są dwa morskie kąpieliska położone w Stegnie. To Stegna I przy zejściu od ulicy Lipowej oraz Stegna II przy zejściu od ulicy Morskiej. Zakwity sinic utrzymują się też w Jeziorze Przywidzkim w powiecie gdańskim. Z tego powodu nieczynne jest kąpielisko gminne przy ulicy Jeziornej w Przywidzu. W pozostałych kąpieliskach strzeżonych, zorganizowanych tego lata w województwie pomorskim nad morzem i nad jeziorami, woda jest obecnie zdatna do kąpieli. Sanepid przypomina, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, zalecany jest absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu, od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym m.in. biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 20.08.2021

Więcej o sinicach w Bałtyku i nie tylko dowiesz się z naszego artykułu Mapa sinic w Bałtyku 2021. Te kąpieliska nad morzem są zamknięte przez atak sinic! Omijaj je z daleka [mapa GIS].