nożownik

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Gruzin wyjął nóż i zaatakował dwie osoby! Nowe fakty w sprawie horroru w Gdańsku

Aktualizacja

Gruzin wyjął nóż i zaatakował dwie osoby! Nowe fakty w sprawie horroru w Gdańsku

2023-06-23 13:50

Wracamy do sprawy ataku nożownika, do którego doszło we wtorek (20 czerwca 2023 r.) przed północą w centrum Gdańska. Dwie ofiary trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali 27-letniego obywatela Gruzji. To on usłyszał bardzo poważne zarzuty.

O brutalnym ataku nożownika w Gdańsku pisaliśmy w tym miejscu. We wtorek (20 czerwca 2023 r.) przed północą, w rejonie Głównego Miasta, agresor ranił dwie ofiary. Poszkodowani trafili do szpitala, ale na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze zabezpieczyli też dowód przestępstwa, przesłuchali świadków oraz szczegółowo sprawdzili zabezpieczony monitoring. W piątek (23 czerwca 2023 r.) gdańscy policjanci przekazali "Super Expressowi" nowe fakty, związane ze sprawą.

To 27-letni Gruzin zaatakował nożem w Gdańsku. Usłyszał zarzuty

Policjanci ustalili, że sprawcą ataku nożem jest 27-letni obywatel Gruzji. W czwartek mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, które dotyczą m.in. narażenia człowieka na niebezpieczeństwo oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego dla 27-latka i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Teraz mężczyźnie grozi kara nie krótsza niż 3 lata więzienia - informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski z biura prasowego KMP w Gdańsku.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Nożownik zaatakował w szpitalu