Parking

i

Autor: shutterstock

Doigrali się!

Kara dla kierowców, którzy nie potrafią parkować. Nawet 450 zł za najechanie na linię!

2023-06-07 16:06

"Mistrzowie" parkowania słono zapłacą za swoje pomyłki? Wzbudzający wiele emocji przepis pojawił się na parkingu w Gdyni (woj. pomorskie). Kierowcy muszą uważać, bo za błąd można zapłacić nawet 450 złotych. Operator wyraźnie zaznaczył, za co chce karać właścicieli samochodów. Szczegóły analizujemy na se.pl.

450 zł za za najechanie kołem na linię, oddzielającą miejsca parkingowe?! Serwis trojmiasto.pl podaje, że na takie drakońskie rozwiązanie zdecydował się nowy operator parkingu w gdyńskim Centrum Witawa. Kontrowersyjny przepis wzbudził mnóstwo emocji wśród internautów, a jego autorzy podkreślają, że został wprowadzony, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort klientów.

Gdynia: 450 zł mandatu za błąd na parkingu. To nie wszystko

W serwisie trojmiasto.pl czytamy również, że klienci centrum nie będą już cieszyć się z dwóch godzin darmowego parkowania. Obecnie, bez opłat można zostawić auto na godzinę. - Dotychczasowe praktyki parkujących auta na terenie parkingu oraz omijanie przepisów zmusiły nas do wprowadzenia tego zapisu do regulaminu. Każdy przypadek naruszenia tego zapisu jest sprawdzany, a firma zarządzająca parkingiem dysponuje pełną dokumentacją zdjęciową - powiedział portalowi trojmiasto.pl Konrad Węglewski z agencji reprezentującej Centrum Handlowe Witawa.

Węglewski dodaje, że nierzadko kierowcy zajmują dwa miejsca parkingowe, aby zapewnić sobie wygodę i nie patrzą przy tym na dobro innych klientów. Nowe przepisy mają być zatem pewnego rodzaju batem nad głową. Prowadzący samochody mogą się na miejscu zapoznać z tablicami informacyjnymi, które wskazują, za co grozi im uszczuplenie portfela. Czy potencjalne, wysokie kary odstraszą kierowców? Zachęcamy do głosowania w sondzie "Super Expressu", którą zamieszczamy pod tekstem.

Sonda
Czy operator parkingu w Gdyni słusznie robi, wprowadzając tak wysokie kary?
Plac podzielił warszawiaków! Drogie drzewa, usuwanie parkingów i chaotyczna organizacja ruchu to dopiero początek!