Jezusek wożony na taczce i kontrowersyjne dary. Jasełka w Gdańsku pod lupą prokuratury

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Jezusek wożony na taczce i kontrowersyjne dary. Jasełka w Gdańsku pod lupą prokuratury

Wielu zszokowały!

Jezusek wożony na taczce i kontrowersyjne dary. Jasełka w Gdańsku pod lupą prokuratury

2023-03-30 10:19

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie kontrowersyjnych jasełek, które w ubiegłym roku odbyły się w jednej z gdańskich szkół. Sceny, które zostały tam pokazane wstrząsnęły odbiorcami. Czy obraziły uczucia religijne? To sprawdzą śledczy.

Jak przekazała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk, dochodzenie zostało wszczęte w lutym br. i dotyczy obrazy uczuć religijnych

"Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście. Została ona zainicjowana zawiadomieniem Fundacji Lux Veritatis"

– wyjaśniła prok. Wawryniuk.

W ubiegłym roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbyły się jasełka, które wzbudziły wiele kontrowersji.

Nagranie z przedstawienia opublikowano w sieci. Widać było na nim m.in. jak półnagi uczeń wcielający się w rolę Jezusa jest wożony po scenie na taczce, natomiast uczniowie wcielający się w postaci Trzech Króli wręczają mu dary. Wśród nich znalazły się m.in. maskotki, klawiatura i laptop, a także plakat, na którym widać napis "Bon 500+ od Boga". Wręczający go uczeń mówił, że jest to "dar, który całą gospodarkę rozwali i ludem prostym pozwoli sterować".

Przedstawienie skrytykował m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który określił je jako "obrzydliwe" i "całkowicie demoralizujące".

Bracia z Podborza spędzą święta w normalnym domu
Źródło: Kontrowersyjne jasełka w Gdańsku. Prokuratura prowadzi dochodzenie