Nowe fakty

Mali chłopcy zginęli w makabrycznym wypadku pod Słupskiem. Znamy najnowsze ustalenia

2023-05-31 13:22

Tragiczny wypadek na obwodnicy Słupska (woj. pomorskie) wstrząsnął całą Polską. Toyota została zmiażdżona przez ciężarówkę. Reporter "Super Expressu" skontaktował się w tej sprawie z rzecznikiem miejscowej policji. Znamy najnowsze ustalenia, które wstrząsną niejednym czytelnikiem!

Straszny wypadek, do którego doszło we wtorek (30 maja 2023 r.) ok. godziny 8:00 na obwodnicy Słupska wstrząsnął nie tylko mieszkańcami województwa pomorskiego. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać czerwoną toyotę, zmiażdżoną przez ciężarówkę. - Policjanci ustalili wstępnie, że jadący w kierunku Gdańska kierowca toyoty zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka ciężarowym manem - powiedział "Super Expressowi" mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku.

Tragedia na obwodnicy Słupska. Nie żyją trzy osoby, w tym dwoje dzieci

Dziennikarz naszego serwisu ustalił, że w wypadku zginęły trzy osoby. - Mogę potwierdzić, że to 43-letni kierowca i dwoje pasażerów w wieku 10 i i 11 lat - przekazał nam oficer prasowy słupskiej komendy. Policyjne śledztwo toczy się pod nadzorem prokuratora. Rodzinie i bliskim ofiar składamy wyrazy współczucia. Do sprawy będziemy wracać. Funkcjonariusze raz jeszcze przypominają o zachowaniu względów bezpieczeństwa. Kierowcy i piesi powinni pomagać sobie nawzajem.

Pamiętajmy o tym, że to kierowcy i ich prawidłowe zachowania za kierownicą mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragicznych wypadków, dlatego ważne jest, aby przestrzegać przepisów, jeździć z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze i przewidywać sytuacje na drogach. Na symptomy i objawy zmęczenia za kierownicą należy od razu reagować - podkreśla mł. asp. Jakub Bagiński.

Funkcjonariusz dodaje, że przerwy w trakcie podróży, a także korzystanie z umiejętności innych osób, które posiadają uprawnienia do kierowania i mogą zastąpić nas za kierownicą w dalszej podróży z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek drogowy?
Dostawczak uderzył w drzewo, kierowca wyleciał z kabiny. Koszmarny wypadek pod Barwicami