Miał dwoje malutkich dzieci. Policjant stracił życie, bo zaraził się na Marszu Niepodległości?

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Miał dwoje malutkich dzieci. Policjant stracił życie, bo zaraził się na Marszu Niepodległości?

Miał dwoje malutkich dzieci. Policjant stracił życie, bo zaraził się na Marszu Niepodległości?

2020-11-30 16:30

Rodzina, bliscy i współpracownicy nie mogą dojść do siebie po śmierci Mateusza. Funkcjonariusz z Człuchowa miał zaledwie 34 lata i kawał życia przed sobą. Jego synowie będą dorastać bez ojca. Policjant zmarł po zakażeniu koronawirusem. Jak podaje portal Życie Pomorza, mężczyzna złapał SARS-CoV-2 podczas pełnienia służby.

Szok, smutek i łzy spływające po policzkach. Tego nikt się nie spodziewał. - Sierż. szt. Mateusz Król był bardzo dobrym policjantem, a przy tym serdeczną i ciepłą osobą. Pełen humoru, uczynny, przyjacielski... Służba z nim to była naprawdę przyjemność. Jego brak jest dla nas ogromnym ciosem - mówił dla Weekend FM mł. insp. Karol Dziemiańczyk, zastępca komendanta powiatowego policji w Człuchowie. Niestety, Mateusz nie usiądzie już z bliskimi do wspólnego posiłku, nie założy więcej munduru, nie opowie kolejnego żartu kolegom z pracy. Zostawił żonę i osierocił dwóch małych synków. Chłopcy mają 3 i 6 lat. Najbliższe święta będą dla nich pierwszymi w zupełnie nowej rzeczywistości.

Jak podaje Dziennik Bałtycki, jeszcze kilka dni temu rokowania nie były tak złe. Niestety, w minioną niedzielę (29 listopada) młody policjant zmarł. Mateusz pełnił służbę od siedmiu lat. Pracował w pionie dochodzeniowo-śledczym. Na Święto Niepodległości oddelegowano go do Warszawy. Tydzień później pojawiły się pierwsze objawy COVID-19. Półtora tygodnia później serce funkcjonariusza przestało bić.

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce życie straciło już 17150 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem.

"Zielona Wyspa" blednie przy tym, co pokazał premier. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 163
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE