Minister zdrowia o 10 milionach maseczek dla Pomorza! "W trybie zarządzania kryzysowego"

2021-03-03 14:00 pt PAP
Adam Niedzielski
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Adam Niedzielski

Miliony maseczek trafią na Pomorze! Koronawirus w ostatnich tygodniach rozprzestrzenia się tu w coraz szybszym tempie. Jak zareagował rząd? - Razem z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego maseczek obywatelom najbardziej dotkniętych regionów. Do regionu pomorskiego trafi 10 mln, a do warmińsko-mazurskiego 5 mln maseczek - powiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.

Aż 15 milionów maseczek dla Pomorza oraz Warmii i Mazur! - W związku z pogarszającymi się wynikami dotyczącymi nowych zachorowań, hospitalizacji, w związku z wydanymi też ostatnio zaleceniami dotyczącymi konieczności noszenia masek, a nie stosowania przyłbic czy innych surogatów, razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego maseczek obywatelom na razie najbardziej dotkniętych regionów - przekazał minister Adam Niedzielski na środowej konferencji prasowej.

Jak dodał szef resortu zdrowia, zapadła już decyzja, że do regionu pomorskiego zostanie przekazanych 10 mln maseczek. Do regionu warmińsko-mazurskiego, który jest obecnie najbardziej dotknięty pandemią, trafi 5 mln. Różnica wynika z liczby osób zamieszkujących te województwa.

Dzisiejszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce i na Pomorzu znajdziesz TUTAJ.

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE