NAWAŁNICE na Pomorzu. Setki interwencji strażaków. Tysiące osób BEZ PRĄDU [RAPORT]

i

Autor: Pixabay/dexmac

NAWAŁNICE na Pomorzu. Setki interwencji strażaków. Tysiące osób BEZ PRĄDU [RAPORT]

2020-10-14 21:28

Krajobraz po burzy na Pomorzu nie wygląda najlepiej. Nawałnice spowodowały potężne szkody. Ostatnia doba to setki interwencji strażaków w całym regionie. Pogoda już się uspokoiła, ale nadal tysiące osób nie mają prądu – wszystko przez uszkodzone linie energetyczne. Jedna osoba została ranna. Oto najnowsze dane o sytuacji na Pomorzu.

W związku z silnym wiatrem i deszczem w ciągu ostatniej doby pomorscy strażacy interweniowali 459 razy. Wiatr już osłabł, ale w środę wieczorem prądu pozbawionych było około 4,8 tys. odbiorców. Nie odnotowano poważniejszych szkód. Poszkodowana została jedna osoba.

Jak poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku, Krzysztof Szewel, od wtorku wieczorem do godz. 18.00 w środę pomorscy strażacy odnotowali 459 wyjazdów związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, mł. bryg. Łukasz Płusa wyjaśnił, że najwięcej zdarzeń – 62 zanotowano w Gdańsku. Na kolejnych miejscach pod względem liczby interwencji znalazły się: powiat wejherowski z 49 interwencjami, powiat kartuski z 47, powiat pucki z 43, powiat słupski z 41, Gdynia z 40 oraz powiat gdański z 29.

Szewel poinformował PAP, że większość zdarzeń, do których wyjeżdżali strażacy, miała związek z usuwaniem wiatrołomów tarasujących drogi lub zalegających na dachach budynków oraz lokalnymi, niewielkimi podtopieniami. – Strażacy wypompowywali m.in. wodę z piwnic – wyjaśnił Szewel. Dodał, że niektóre interwencje straży związane były z zabezpieczaniem dachów częściowo zerwanych lub w inny sposób uszkodzonych przez wiatr. – Uszkodzenia w większości nie były bardzo poważne – zaznaczył Szewel.

Dodał, że w środę po południu, we Władysławowie, konar drzewa spadł na auto, w którym była jedna osoba. Wymagała ona pomocy medycznej. Szewel poinformował także, że wiatr wyrządził szkody w napowietrznych liniach energetycznych: najczęściej zostały one zerwane po tym, jak upadły na nie wiatrołomy. Dyżurny wyjaśnił, że w środę o godz. 18.00 bez prądu było około 4,8 tys. odbiorców w województwie pomorskim.

Źródło: PAP.

Super Raport 14.10 (Goście: Jarosław Biliński - wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, Jacek Prusinowski - Radio Plus)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE