Nie będzie koncertu disco polo z okazji otwarcia przekopu Mierzi Wiślanej! Zaskakująca decyzja. Co pokaże TVP?

i

Autor: Piotr Molecki/East News Nie będzie koncertu disco polo z okazji otwarcia przekopu Mierzi Wiślanej! Zaskakująca decyzja. Co pokaże TVP?

Przekop Mierzei Wiślanej

Nie będzie koncertu disco polo z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej! Zaskakująca decyzja. Co pokaże TVP?

2022-09-08 9:25

Już wkrótce nastąpi otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Telewizja Polska zorganizuje z tej okazji uroczysty koncert w Elblągu. Jak donosi "Presserwis", nowy prezes TVP zdecydował, że na scenie zabraknie gwiazd disco polo.

Kilka dni temu ówczesny prezes TVP Jacek Kurski zapowiadał, że z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej odbędzie się w Elblągu specjalny koncert. Nowy prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz zdecydował, że na koncercie nie wystąpią artyści disco polo - ustalił "Presserwis". Podobno chodzi o datę wydarzenia. Otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną zaplanowano na 17 września, a jest to rocznica sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku. Informator "Pressserwis" przekazał, że "prezes miał uznać, że to nie jest dobry moment na imprezę z muzyką taneczną".

Przekop Mierzei Wiślanej

Droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską skróci drogę statków na Bałtyk oraz umożliwi swobodną i całoroczną żeglugę statków morskich wszystkich bander do portu w Elblągu i innych portów Zalewu Wiślanego.

Czytaj też: Otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Żeglarze są wściekli. "Nie darujemy im tego"

Całkowita długość nowej drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej przez Zalew Wiślany do Elbląga to blisko 23 km, z czego ok. 2,5 km stanowi odcinek, na który złożą się śluza i port zewnętrzny oraz stanowisko postojowe. Kanał i cały tor wodny będą miały 5 m głębokości. Cała inwestycja, na którą składa się pogłębienie drogi wodnej, budowa mostu w Nowakowie czy pogłębienie rzeki Elbląg, ma zostać zakończona w przyszłym roku. 

Postęp prac na przekopie Mierzei Wiślanej
Sonda
Czy budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną to dobry pomysł?