Okrutne żarty z kierowców z Gdańska. Znakowanie samochodów „XD”

i

Autor: 2704056/cc0/Pixabay.com Czy nowe tablice rejestracyjne dla kierowców z Gdańska będą wzbudzać śmiech? Miejscowe urzędy będą je wydawać, ale zamiast tradycyjnego "GD" z osobliwym napisem "XD"

Będzie dużo śmiechu?

Okrutne żarty z kierowców z Gdańska. Znakowanie samochodów „XD”

2023-06-13 22:06

Czy nowe tablice rejestracyjne dla kierowców z Gdańska będą wzbudzać śmiech? Miejscowe urzędy będą je wydawać, ale zamiast tradycyjnego "GD" z osobliwym napisem "XD", co w slangu internetowym oznacza coś śmiesznego bądź kuriozalnego. Nowe tablice rejestracyjne są konieczne, bo Gdańsk i inne duże polskie miasta powoli wyczerpują limit dotychczasowych wyróżników.

Nowe wyróżniki tablic rejestracyjnych. "XD" zamiast "GD" w Gdańsku

Wbrew pozorom to nie żart - zapis "XD" zastąpi "GD" na nowych tablicach rejestracyjnych w Gdańsku. Miasto podobnie jak inne duże ośrodki w całej Polsce musi się przygotować na wyczerpanie limitu wyróżników opartego o dotychczasowe oznaczenia. W podobniej sytuacji jak Gdańsk są m.in. Wrocław, Poznań, Katowice, Kraków, Wrocław i Warszawa, gdzie statystycznie rejestruje się najwięcej pojazdów. Nowe tablice będą w pierwszej kolejności wydawane posiadaczom samochodów, które mają relatywnie najkrótsze tablice, tj. z najmniejszą liczbą kombinacji znaków. - Jeżeli chodzi o wyróżniki, które u nas jeszcze pozostają do wydania na tablicach rejestracyjnych, to wystarczą spokojnie na kilka dobrych lat - mówi w rozmowie z tvn24.pl Paulina Chełmińska z magistratu w Gdańsku, dodając, że zapasy dotychczasowych wyróżników mogą się wyczerpać za ok. 4 lata. Jak wyjaśnia tvn24.pl Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego, nowe wyróżniki na tablicach rejestracyjnych zostały na razie stworzone dla 7 z 16 województw.

Sonda
Za którym razem zdaliście egzamin na prawo jazdy? Tylko szczerze!
Zuchwała kradzież w centrum Warszawy. Wszystko nagrały kamery