Pogrzeb 19-letniej Darii. Zginęła pod kołami volkswagena w Szymbarku

i

Autor: Aleksander Szreder/Super Express, Archiwum prywatne

Daria zginęła w straszliwym wypadku. 19-latka spoczęła w białej trumnie. "Nie sposób znaleźć ukojenie..."

2022-04-22 17:51

Każdy, kto ją znał, chciał się z nią pożegnać. W Skorzewie (woj. pomorskie) odbył się pogrzeb Darii (+19 l.), która zginęła w Poniedziałek Wielkanocny potrącona przez samochód, wracając ze znajomymi z dyskoteki. Nastolatka zginęła na miejscu, czwórka jej znajomych trafiła do szpitala. Dziewczynę żegnało kilkaset osób, płakali wszyscy.

Mały kościółek Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Skorzewie nie był w stanie pomieścić wszystkich żałobników. W pogrzebie Darii - oprócz jej rodziny, przyjaciół i znajomych - uczestniczyli również koledzy i koleżanki oraz nauczyciele ze szkolnych lat oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Płakali wszyscy, bo widok białej trumny przykrytej wieńcem białych róż poruszył ich serca. - Życie Darii zostało tragicznie przerwane. Jej śmierć pozostawiła wielki ból i pytania bez odpowiedzi. Nie sposób znaleźć ukojenie w słowach. Przyjdzie ono w wierze i modlitwie - mówił do zebranych ksiądz.

Pogrzeb 19-letniej Darii. Zginęła pod kołami volkswagena w Szymbarku

Daria zginęła w Poniedziałek Wielkanocny. Około godziny 4.00 dziewczyna wracała wraz z chłopakiem i znajomymi z dyskoteki w klubie Kotwica w Szymbarku (woj. pomorskie). Sześcioosobowa grupa szła poboczem drogi gdy nagle uderzył w nich rozpędzony volkswagen. Mimo reanimacji, Daria zmarła na miejscu. Jej czworo przyjaciół trafiło do szpitala. Sprawca wypadku Dawid T. (22 l.) uciekł z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała go po kilku godzinach. Grozi mu 12 lat więzienia, a sąd aresztował go na trzy miesiące.

Wypadek w Szymbarku. Tak zginęła 19-letnia Daria. Kierowca audi zatrzymany! [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni otrzymywać karę jak za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE