Pomorskie: 5-latka zginęła pod kołami ładowarki. Jest zarzut dla ojca dziecka [NOWE FAKTY]

2021-05-10 13:45
Pomorskie: 5-latka zginęła pod kołami ładowarki! Jest zarzut dla ojca dziecka [NOWE FAKTY]
Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS Pomorskie: 5-latka zginęła pod kołami ładowarki! Jest zarzut dla ojca dziecka [NOWE FAKTY]

Ojciec 5-letniej dziewczynki odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej córki? W niedzielny wieczór (10 maja) dziecko zginęło w gminie Karsin (powiat kościerski) pod kołami ładowarki. Podejrzany mężczyzna usłyszał już zarzut. W chwili tragicznego wypadku 35-latek był pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie blisko 0,5 promila.

Pomorskie: Tragedia w gminie Karsin! 5-letnia dziewczynka nie żyje

Jak poinformował Polską Agencję Prasową st. asp. Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, podejrzany 35-letni mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci swojej 5-letniej córeczki. - Za to przestępstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności - dodał oficer prasowy. Zarzut na razie postawiła policja. Mężczyzna zostanie przesłuchany również w prokuraturze.

Do przejechania przez ładowarkę 5-letniej dziewczynki w Wybudowaniach Dąbrowskich w gminie Karsin doszło w niedzielę po godzinie 20:00. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że ojciec wykonywał maszyną prace i wziął dziecko ze sobą. W trakcie jazdy 5-latka zsunęła się z pojazdu wprost pod koła. Mimo reanimacji, nie udało się jej uratować.

Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, mężczyzna był po użyciu alkoholu. Miał blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Express Biedrzyckiej - Andrzej Rozenek: Warto się uczyć od Kaczyńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE