Kontrole prędkości w całym kraju

i

Autor: policja.gov.pl

Pomorskie: Akcja "Prędkość" już w czwartek! Wyjedzie więcej patroli policji [30.09.2021]

2021-09-29 19:30

Już 30 września, a więc w najbliższy czwartek, pomorska policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pod hasłem "Prędkość". - Ich nadrzędnym celem jest zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Na czym ma polegać akcja drogówki?

W czasie akcji "Prędkość" pomorscy mundurowi wyposażeni będą w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami. Stróże prawa mają patrolować drogi w całym regionie, a pojawią się zwłaszcza w tych miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń. - Podczas kontroli policjant sprawdzi, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach. Każdy kierowca zostanie również poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje KWP w Gdańsku.

- Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza znacząco szanse przeżycia człowieka - tłumaczą pomorscy funkcjonariusze. - Sprzyjające warunki atmosferyczne czasami usypiają czujność uczestników ruchu. Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych dochodzi na prostym odcinku drogi, na suchej nawierzchni i przy dobrych warunkach do jazdy - przypominają policjanci.

Sonda
Czy masz prawo jazdy?
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE