Stanisławie: DRAMAT na A1. Autokar z dziećmi wypadł z drogi i KOZIOŁKOWAŁ. Wypadek A1

2020-08-15 10:10 Marek Targoński
Stanisławie: DRAMAT na A1. Autokar z dziećmi wypadł z drogi i KOZIOŁKOWAŁ. Wypadek A1
Autor: KWP Gdańsk

Stanisławie. Dramatyczny wypadek na pomorskim odcinku autostrady A1, na wysokości Tczewa. Między węzłami Swarożyn i Stanisławie autokar z dziećmi wypadł z drogi, przebił bariery ustawione wzdłuż trasy i koziołkował. W środku było kilkadziesiąt osób – głównie dzieci. Co tam się stało?! Kilkanaście osób trafiło do szpitala, kilka z nich jest w ciężkim stanie. Niemal wszyscy pasażerowie potrzebowali pomocy medyków.

Stanisławie. Autokar z dziećmi wypadł z drogi. Autostrada między węzłami Swarożyn i Stanisławie była zablokowana. Do wypadku doszło po godz. 5.30. Akcja ratunkowa trwała kilka godzin i już się zakończyła. W sobotnie przedpołudnie w rejonie wypadku nadal pracowały służby.

Do dramatycznego wypadku doszło w sobotni poranek na pomorskim odcinku A1, na wysokości Tczewa, na pasach w kierunku Trójmiasta. Autokar przewożący dzieci wypadł z drogi! Przekoziołkował i ponownie stanął na kołach.

Dokładne okoliczności wypadki na A1 nie są znane, służby będą je wyjaśniać po zakończeniu akcji ratunkowej. Wstępne informacje wskazują na to, że autokar zjechał z drogi, przebił bariery ustawione wzdłuż autostrady i uderzył w pobocze. Dlaczego kierowca zmienił tor jazdy? Tego na razie nie wiemy.

Autokarem podróżował żywiecki, dziecięcy zespół pieśni i tańca Mały Haśnik. Dzieci jechały z Żabnicy do Mikoszewa na obóz sportowy.

Poszkodowani trafili do szpitali w Gdańsku, Elblągu, Grudziądzu, Starogardzie Gdańskim.

WAŻNE NUMERY:

58 301 17 34  - numer infolinii w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim dla rodzin i bliskich osób poszkodowanych w wypadku autokaru na autostradzie A1. 

Pomoc psychologiczna dla rodziców dzieci poszkodowanych w wypadku: 

508 293 279 (całodobowo, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gdańsku) 

787 960 860  (do godz.20, Fundacja Fosa)

Kilkanaście osób zostało zabranych do szpitala, a kilka z nich, w tym kierowca, jest w poważnym stanie. Dzieciom udzielana jest pomoc psychologiczna.

Niebezpieczne zdarzenia z pieszymi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.