Pomorskie: Liczba przypadków koronawirusa ROŚNIE. Skąd są zarażeni?

2020-03-29 20:15 PT
Koronawirus: epidemia w Polsce
Autor: Shutterstock

Pandemia koronawirusa trwa. W wielu państwach szybko przybywa potwierdzonych przypadków. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia publikuje kilka aktualizacji o zarażonych osobach w naszym kraju. Niestety, również na Pomorzu dowiadujemy się o kolejnych pozytywnych wynikach testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Ilu jest chorych w regionie i z których miast oraz powiatów pochodzą?

Koronawirus w Pomorskiem. Już 45 potwierdzonych przypadków! Skąd są chorzy?

  • Gdańsk - 16
  • powiat gdański - 12
  • powiat wejherowski - 6
  • Gdynia - 4
  • powiat tczewski - 3
  • powiat kartuski - 2
  • powiat kwidzyński - 1
  • powiat nowodworski - 1

Koronawirus na Pomorzu. Nowe przypadki zachorowań

Aktualizacja (29 marca - godz. 20:15): To już ostatnia zmiana w statystykach w czasie trwającego weekendu. Odnotowano 45 zachorowań w województwie pomorskim. Nowe przypadki zarażenia koronawirusem stwierdzono u dwóch kobiet z Gdańska, w starszym i średnim wieku, a także u dwóch mężczyzn z powiatu gdańskiego, w młodym i średnim wieku. W naszym regionie wciąż nie ma ofiar śmiertelnych. Niestety, na południu kraju zmarło dwóch kolejnych pacjentów zakażonych koronawirusem. To 72-latek ze szpitala w Tychach (woj. śląskie) oraz 89-latek ze szpitala w Myślenicach (woj. małopolskie). Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, obaj mieli współistniejące choroby. Łączna liczba potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w Polsce wynosi 1862. W sumie z powodu COVID-19 życie straciły 22 osoby.

Aktualizacja (29 marca - godz. 14:30): Czterech kolejnych zarażonych w Pomorskiem. - Koronawirusa potwierdzono u kobiety w starszym i mężczyzny w średnim wieku z powiatu wejherowskiego, kobiety w średnim wieku z powiatu nowodworskiego oraz młodego mężczyzny z Gdańska - przekazał Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce liczba przypadków dobiła do 1771. Zmarła 20. ofiara COVID-19 w naszym kraju. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Leżał w szpitalu w Raciborzu (woj. śląskie). Według najnowszych danych pod kątem koronawirusa przebadano 42783 próbki, z czego 1486 w naszym regionie.

Aktualizacja (29 marca - godz. 9:45): Odnotowano już 1717 zachorowań w Polsce. Niestety, z powodu COVID-19 zmarła 19. osoba w naszym kraju. Na Pomorzu do tej pory nie ma żadnych ofiar śmiertelnych. Wiemy za to o 37. przypadku zarażenia w regionie. To pacjentka z powiatu wejherowskiego. Stan kobiety określono jako dobry.

Aktualizacja (28 marca - godz. 20:15): Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednej osoby z powiatu wejherowskiego. Stan zdrowia tego pacjenta jest dobry. To mężczyzna w średnim wieku. W sumie na Pomorzu zachorowało 36 osób. W kraju liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do 1638. Zmarło 18 osób. Ostatnią ofiarą jest 67-latek, który w ciężkim stanie przebywał w warszawskim szpitalu. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, miał choroby współistniejące.

Aktualizacja (28 marca - godz. 14:30): Coraz więcej zarażonych koronawirusem w Polsce. Potwierdzono już 1481 zachorowań. Liczba przypadków w województwie pomorskim nadal wynosi 35. Niestety, w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna zakażona osoba. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Z powodu COVID-19 życie straciło w naszym kraju 17 pacjentów.

W sobotni poranek (28 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 47 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łączna liczba zarażeń w Polsce wzrosła tym samym do 1436. Niestety, 16 pacjentów zmarło z powodu COVID-19. - Potwierdziliśmy 3 nowe przypadki koronawirusa w Pomorskiem, u mężczyzn w młodym i starszym wieku z Gdańska oraz w średnim wieku z terenu powiatu gdańskiego (hospitalizowani). Obecnie liczba potwierdzonych przypadków w regionie wynosi 35 - przekazał Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus w Polsce. Aktualna mapa zarażeń:

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.