Pomorskie: Pies tropiący pomógł odnaleźć zaginionego seniora. "Leżał w głębokiej trawie"

2020-08-03 21:15 Paweł Tabędzki
Pomorskie: Pies tropiący pomógł odnaleźć zaginionego seniora. Leżał w głębokiej trawie
Autor: KWP Gdańsk Pomorskie: Pies tropiący pomógł odnaleźć zaginionego seniora. "Leżał w głębokiej trawie"

Starszy mężczyzna zaginął w miniony weekend na terenie gminy Zblewo w powiecie starogardzkim. Wyszedł do swojego znajomego, lecz nie dotarł na miejsce. - Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem - poinformowali funkcjonariusze. Jak się okazało, wyziębiony i osłabiony 72-latek leżał w trawie nieopodal żwirowni w Pinczynie. Dotarł do niego jeden z mundurowych z psem patrolowo-tropiącym u boku.

Poszukiwany mężczyzna zaginął w sobotnie popołudnie. - Osłabienie oraz wychłodzenie organizmu mogły okazać się śmiertelne - tłumaczą policjanci, którzy brali udział w akcji. Kilka minut przed godziną 2:00 w nocy zaniepokojeni członkowie rodziny powiadomili funkcjonariuszy o zniknięciu 72-latka. - Z minuty na minutę sytuacja stawała się coraz poważniejsza, a upływający czas działał na naszą niekorzyść - mówią mundurowi. W rejonie poszukiwań było ich aż 22. Dysponowali oni danymi personalnymi oraz rysopisem zaginionego.

Jeden z zaangażowanych policjantów mógł liczyć na wsparcie psa tropiącego. - To właśnie ten funkcjonariusz ze swoim czworonożnym partnerem po kilku godzinach odnaleźli 72-latka. Zaginiony leżał w głębokiej trawie, w pobliżu kompleksu leśnego, nieopodal żwirowni w Pinczynie. Był osłabiony i wyziębiony - podaje Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim.

Mundurowi udzielili pierwszej pomocy seniorowi. Następnie zajęli się nim ratownicy medyczni.

Tłumaczka języka migowego gwiazdą internetu. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 85

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.