Pomorskie: Składował TO w domowej siłowni. Znaleźli 2,5 kg NIELEGALNYCH ŚRODKÓW

2021-01-22 7:45 pt
Pomorskie: Składował TO w domowej siłowni. Znaleźli 2,5 kg NIELEGALNYCH ŚRODKÓW
Autor: KPP Starogard Gdański Pomorskie: Składował TO w domowej siłowni. Znaleźli 2,5 kg NIELEGALNYCH ŚRODKÓW

W środowe popołudnie (20 stycznia) funkcjonariusze ze Starogardu Gdańskiego zabezpieczyli prawie 2,5 kilograma różnego rodzaju środków odurzających. Narkotyki znaleziono w jednym z budynków na terenie miasta. Zatrzymano 39-letniego mężczyznę, któremu może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Nielegalne substancje mundurowi znaleźli w czasie przeszukania mieszkania. Czynności prowadzono w związku ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. - Na podłodze w sypialni oraz w domowej siłowni leżały worki, w których znajdował się susz roślinny oraz biały i żółty proszek. W wyniku pracy operacyjnej i dokładnie zaplanowanych działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 1,7 kilograma marihuany, blisko 615 gramów amfetaminy oraz 5,5 grama kokainy. W tym samym mieszkaniu śledczy znaleźli również znaczną ilość pieniędzy. Obecnie śledczy ustalają ich źródło - podaje Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim.

Jak informują stróże prawa, zatrzymano 39-latka, który ma usłyszeć zarzuty w związku z tą sprawą. - Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę do 10 lat więzienia - zaznaczają mundurowi.

- Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia - dodają pomorscy policjanci.

Kim jest Paulo Sousa, nowy trener kadry? | Futbologia