Pomorskie: Znalazł na strychu "pocisk wojskowy". To amunicja z czasów wojny [ZDJĘCIE]

2021-06-10 15:00
Pomorskie: Znalazł na strychu pocisk wojskowy. To amunicja z czasów wojny [ZDJĘCIE]
Autor: KWP Gdańsk Pomorskie: Znalazł na strychu "pocisk wojskowy". To amunicja z czasów wojny [ZDJĘCIE]

W środę (9 czerwca) mundurowi ze Skórcza w powiecie starogardzkim otrzymali zgłoszenie o odkryciu blisko półmetrowego metalowego przedmiotu. Z przekazanych informacji wynikało, że przypomina on pocisk wojskowy. Mieszkaniec miejscowości znalazł amunicję podczas prac prowadzonych na strychu jednego z budynków. Na miejsce trzeba było wezwać saperów.

Funkcjonariusze z pobliskiego posterunku wstępnie potwierdzili, że znalezisko to amunicja pochodząca z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli okolicę przed dostępem dla osób postronnych. Dopiero po przybyciu saperów amunicję zneutralizowano. - Pamiętajmy, że tego rodzaju przedmioty, pomimo upływu lat, są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Nieodpowiedzialne zachowanie z taką amunicją może grozić śmiercią lub kalectwem - przypominają pomorscy policjanci.

Reprezentacja Polski przyjechała do Gdańska

Jak należy się zachować, jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały? - Pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę policji. Rozmawiajmy również na ten temat z naszymi dziećmi i uświadamiajmy je o skali zagrożenia - apelują służby.

Powiadamiając funkcjonariuszy istotne jest, aby przekazać im wiedzę na temat:

  • dokładnego miejsca odnalezienia niewybuchu,
  • znalezionego przedmiotu (opisując, co widzimy, uwzględniając ilość i wielkość znaleziska),
  • danych personalnych osoby zgłaszającej znalezisko.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE