Potężne ognisko koronawirusa w schronisku dla bezdomnych! Zakażonych aż 90 na 100 osób!

2021-03-09 20:47
Potężne ognisko koronawirusa w schronisku dla bezdomnych! Zakażonych aż 90 na 100 osób!
Autor: Pixabay Potężne ognisko koronawirusa w schronisku dla bezdomnych! Zakażonych aż 90 na 100 osób!

Wielkie ognisko koronawirusa stwierdzono wykryto w schronisku św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Równej w Gdańsku. Zarażonych jest 90 ze 100 podopiecznych. Obecność patogenu potwierdzono też u 7 osób z personelu placówki. Na razie wszyscy zakażeni przechodzą infekcję koronawirusem bezobjawowo. Władze placówki mimo to przedsięwzięły działania zapobiegawcze.

Schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Równej prowadzi Gdańskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta. W placówce przebywają przede wszystkim osoby starsze i schorowane, znajdujące się w grupie wysokiego ryzyka. Część z nich porusza się na wózkach i wymaga szczególnej opieki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: ORP Błyskawica opuszcza swoje stałe miejsce w Gdyni! Legendarny okręt czeka remont

- Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 90 ze 100 podopiecznych, a także u 7 pracowników - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta Koło Gdańskie Dagmara Rybicka. Wszyscy przechodzą COVID-19 bezobjawowo.

W schronisku przy ul. Równej przebywa 70 mężczyzn.

CZYTAJ TEŻ: Rekordowa ilość mandatów za parkowanie! 161 mandatów o wartości 32 tysięcy złotych!

- 20 osób przekazaliśmy do innej naszej placówki, która również jest izolowana. Dodatkowo 10 osób, które otrzymały negatywny wynik testu, trafiło do specjalistycznego ośrodka, gdzie nie mają kontaktu z osobami zakażonymi - wyjaśniła rzeczniczka.

Zapewniła, że sytuacja jest pod kontrolą. Ośrodek jest w stałym kontakcie z sanepidem i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku, a także ze sztabem zarządzania kryzysowego

- Dzięki dobrej współpracy udało nam się bardzo szybko zareagować i wszystko zorganizować - podkreśliła w rozmowie z PAP Rybicka.

Trwają prace przy grobie Jana Lityńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE