Strażacy w akcji

Potężny pożar XIX-wiecznego domu na Żuławach! Zabytek płonie jak zapałka

2023-02-21 8:57

We wtorek (21 lutego 2023 r.) w godzinach porannych, w miejscowości Krzywe Koło na Żuławach wybuchł groźnie wyglądający pożar. Ogień pojawił się w XIX-wiecznym domu. Zdjęcia z akcji strażaków robią ogromne wrażenie. Przekazujemy je na se.pl.

Pożar zabytkowego budynku wybuchł na terenie gminy Suchy Dąb. - Na miejscu jest 11 zastępów Straży Pożarnej, w tym Komendant Powiatowy oraz Dowództwo JRG. Trwa obrona sąsiednich budynków - informują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pruszczu Gdańskim. Na ten moment nie ma informacji o poszkodowanych. Strażacy skupiają się przede wszystkim na tym, aby ogień nie przedostał się do innych budynków.

Pożar zabytkowego domu na Żuławach. Zobacz zdjęcia

Płonący budynek należy do Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Portal Radia Gdańsk podaje, że na co dzień odbywały się tam warsztaty terapii zajęciowej. Pod tekstem prezentujemy galerię ze zdjęciami z miejsca zdarzenia. Materiały dzięki uprzejmości strażaków. Artykuł będzie aktualizowany.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Niepublikowane nagranie z pożaru w koszalińskim escape roomie