Roraty

i

Autor: Pixabay Roraty

Roraty Gdańsk 2021: O której i gdzie na roraty w Gdańsku? To musisz wiedzieć o mszach roratnich

2021-11-30 9:45

Roraty w Gdańsku w 2021 roku. Gdzie i o której wierni mogą uczestniczyć w roratach? W teorii msza roratnia powinna być pierwszą w ciągu dnia. Bywa jednak również planowana na późniejsze godziny. Odprawia się ją w okresie adwentu. Od trwającego tygodnia możemy spotkać o poranku maszerujące na roraty dzieci z lampionami. W roratach w Gdańsku mogą uczestniczyć także dorośli. Gdzie i o której godzinie odprawiane są msze roratnie w Gdańsku? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule na www.se.pl!

Roraty Gdańsk 2021. O której i gdzie wybrać się na mszę świętą roratnią w Gdańsku? Roraty to tradycyjna msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, odprawiana w okresie adwentu, poprzedzającym Boże Narodzenie. Roraty są mszami ku czci Matki Chrystusa, na pamiątkę tego, że przyjęła nowinę od Archanioła Gabriela. Msza wotywna to taka, którą odprawia się w czyjejś lub jakiejś intencji. Charakterystycznym elementem rorat jest zapalenie świecy, zwanej roratką. W wielu polskich parafiach, również w Gdańsku, dzieci przychodzą na roraty z własnoręcznie wykonanymi lampionami. Obecnie, ze względów praktycznych, roraty są odprawianie nie tylko wczesnym rankiem. Bywa, że msza roratnia odbywa się wieczorową porą, a nawet online [CZYTAJ WIĘCEJ O RORATACH W INTERNECIE]. Wszystko po to, by w roratach mogło uczestniczyć jak najwięcej wiernych. Gdzie i o której można wziąć udział w mszy roratniej w Gdańsku?

Roraty Gdańsk 2021: O której i gdzie na roraty w Gdańsku?

Roraty w gdańskich parafiach odbywają się o różnych godzinach, jednak najczęściej jest to 6:30 rano. - Zapraszamy wszystkich na roraty, które będziemy odprawiać codziennie o godzinie 6:30. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów i przynoszenie serduszek z papieru z wypisanym imieniem i nazwiskiem, będzie bowiem można wylosować jakąś niespodziankę - zachęcają księża z parafii pw. św. Brata Alberta na gdańskim Przymorzu. Podobne atrakcje przygotowano dla najmłodszych również w innych kościołach. W "Bracie Albercie" osoby z nadmiarem porannych obowiązków mogą wziąć udział w "roratach dla zabieganych" o 20:00. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie parafie planują taką mszę wieczorną. - W Adwencie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wyczekiwania Bożego Narodzenia podczas mszy świętych roratnich od poniedziałku do soboty o godzinie 6:30 - zapraszają wiernych gdańscy Dominikanie. O dokładnie tej samej porze roraty odbywają się m.in. w popularnej parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Alberta Chmielowskiego w Gdańsku.

Sonda
Czy będziesz uczestniczyć w roratach 2021?

Przed wybraniem się na roraty nie zapomnijcie sprawdzić aktualnych ogłoszeń duszpasterskich na stronie internetowej swojej parafii.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE