Rosjanin powiedział to o Polsce! To nie żart ani sarkazm

i

Autor: YouTube / Viacheslav Zarutskii, Google Maps Rosjanin powiedział to o Polsce! "To nie żart ani sarkazm"

Zgadzacie się z nim?

Rosjanin powiedział te słowa o Polsce! "To nie żart ani sarkazm". Będziecie zaskoczeni

2023-09-25 7:07

Opowiadał już, co go w Polsce szokuje, co zachwyca czy do czego trudno się przyzwyczaić. Jednak zawsze wypowiadał się o naszym kraju w samych superlatywach. Do tego stopnia, że internauci zarzucali mu, że ktoś mu za to płaci. W jednym ze swoich najnowszych filmów popularny youtuber stwierdził wprost, że "Polska jest najlepszym krajem". Dlaczego?

Rosjanin dzieli się wrażeniami z Polski

Viacheslav Zarutskii to rosyjski youtuber, który po agresji Rosji na Ukrainę postanowił opuścić swój kraj i zamieszkać w Polsce. Młody mężczyzna nie tylko ujawnia prawdziwe oblicze Rosji, ale także dzieli się swoimi wrażeniami z Polski. Youtuber zasłynął filmem, w którym mówi, co go szokuje w Polsce. Nagranie o przewrotnym tytule "Polacy, jak wy tak żyjecie" stał się prawdziwym hitem sieci.

Rosjanin postanowił kontynuować dzielenie się swoimi wrażeniami z naszego kraju i od półtora roku chwali się swoimi wrażeniami z Polski, a także komentuje wydarzenia w Rosji. Tym razem postanowił opowiedzieć internautom, dlaczego - jego zdaniem - Polska jest najlepszym krajem. Na początku filmu Viacheslav odniósł się do zarzutów ze strony internautów, że jego pozytywne wypowiedzi na temat naszego kraju brzmią wręcz niewiarygodnie i mogą być sponsorowane.

- Żadne państwo mi za to nie zapłaciło. To tylko moja opinia - podkreślił Rosjanin.

"Polska jest najlepszym miejscem"

Dlaczego zdaniem Viacheslava Polska jest najlepszym miejscem do życia? Składa się na to kilka czynników, o których opowiedział w kilkunastominutowym materiale, który opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube, śledzonym przez ponad 200 tysięcy osób.

- To nie żart ani sarkazm - mówi Viacheslav, jednak podkreśla, że z niektórymi jego opiniami wiele osób może się nie zgadzać. O co chodzi?

Jak twierdzi youtuber, w odróżnienia od Rosjan, Polacy mają dużo czasu na odpoczynek.

- Większość rzeczy działa tu przez 8 godzin, a w niedzielę wszyscy odpoczywają - mówi Viacheslav. - Po Rosji czuję się tutaj jak na wakacjach każdego dnia - dodaje.

Zdaniem Viacheslava, w Polsce jest bardzo bezpiecznie, zarówno w porównianiu z Rosją jak i wieloma krajami w Europie. Jak twierdzi, w Rosji po godzinie 22:00 lepiej nie wychodzić z domu.

- W Polsce z żoną możemy wyjść na spacer nawet o 2:00 w nocy - podkreśla.

Innym czynnikiem, który sprawia, że Polska jest najlepszym krajem są... niskie ceny. Zdaniem Viacheslava, w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej i z Rosją Polska jest bardzo tanim krajem.

- Ceny w Polsce są niższe niż w innych krajach europejskich - mówi Rosjanin i dodaje, że dotyczy to nawet restauracji typu premium. Również zakwaterowanie i transport czy wydarzenia kulturalne i edukacja są niedrogie.

- Oczywiście ceny mogą się różnić w zależności od regionów, ale Polska jest jednym z krajów najbardziej dostępnych cenowo - podkreśla youtuber.

Kolejnym argumentem, dzięki któremu Rosjanin chwali nasz kraj jest to, że wszystko jest bardzo znajome, a architektura jest podobna jak w Rosji.

- Wielu Rosjan nazywa Polskę "odremontowaną Rosją" - mówi Viacheslav i dodaje, że dzięki tym wszystkim podobieństwom łatwiej jest mu się poruszać w budynkach czy na ulicach.

Youtuber chwali nasz kraj za to, że żyją w nim bardzo uprzejmi ludzie.

- Przez półtora roku pobytu w Polsce tylko trzy razy spotkałem się z nieprzyjemnym zachowaniem - mówi. - W Rosji to było codziennością.

"W Polsce czuję się jak w domu"

Podsumowując, Viacheslav podaje jeszcze kilka innych pozytywnych przykładów, które sprawiają, że uznaje nasz kraj za swój drugi dom. Są to m.in. czyste ulice, architektura, niskie podatki.

- W Polsce czuję się jak w domu. Polska jest bardzo komfortowym miejscem do życia - podsumowuje Rosjanin.

Szybki test z podstaw rosyjskiego!

Pytanie 1 z 10
Rosyjskie słowo да [czyt. da] oznacza:
Uciekinier z Rosji obnaża reżim Putina! "Są jak zahipnotyzowani"