Stadion w Gdańsku zmienia nazwę! Ile pieniędzy wyłoży Polsat?

i

Autor: Dariusz Boczek/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Stadion w Gdańsku zmienia nazwę i będzie się teraz nazywał Polsat Plus Arena Gdańsk. Umowa koncernu medialnego Zygmunta Solorza-Żaka z miastem będzie obowiązywać przez kolejne 6 lat

Stadion w Gdańsku zmienia nazwę! Ile pieniędzy wyłoży Polsat?

2021-05-21 13:30

Stadion w Gdańsku zmienia nazwę i będzie się teraz nazywał Polsat Plus Arena Gdańsk. Umowa koncernu medialnego Zygmunta Solorza-Żaka z miastem będzie obowiązywać przez kolejne 6 lat. "Gdańsk to wizytówka Polski i jedno z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się miast w naszym kraju. Gdańsk to symbol Polski nowoczesnej i otwartej, ale przede wszystkim dbający o swoich mieszkańców. To jest to, co nas łączy" - mówi biznesmen, komentując decyzję o zaangażowaniu Grupy Polsat w sponsorowanie stadionu w Gdańsku.

Stadion w Gdańsku zmienia nazwę! Ile pieniędzy wyłoży Polsat?

Stadion w Gdańsku zmienia nazwę i od teraz będzie się nazywał Polsat Plus Arena Gdańsk. Miasto podpisało z koncernem medialnym Zygmunta Solorza-Żaka umowę na 6 najbliższych lat - jak informuje portal trojmiasto.pl, w tym czasie Polsat wyłoży na stadion 17,5 mln zł.

- Gdańsk to wizytówka Polski i jedno z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się miast w naszym kraju. Gdańsk to symbol Polski nowoczesnej i otwartej, ale przede wszystkim dbający o swoich mieszkańców. To jest to, co nas łączy - bo Polsat i Plus to również otwartość, nowoczesność, innowacje, rozwój i chęć dostarczania naszym klientom i widzom po prostu tego, czego chcą, aby życie było łatwiejsze, wygodniejsze i pełne pozytywnych emocji. Co więcej z Gdańskiem łączy nas też chęć dbania o klimat, o środowisko i o czyste powietrze - dla wszystkich mieszkańców naszego kraju. I to wielka sprawa, że możemy razem robić coś dla mieszkańców Gdańska, regionu i całej Polski - mówi Solorz-Żak na stronie polsat.pl.

Czytaj też: Pomorskie: Burza i gradobicie! IMGW wydaje ostrzeżenia dla całego regionu [PROGNOZA]

Zadowolona ze zmiany nazwy stadionu w Gdańsku i pozyskaniu nowego partnera jest także prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

- Nasza bursztynowa arena stała się współczesną wizytówką Gdańska. Obok fontanny Neptuna, stoczniowych dźwigów to właśnie stadion najczęściej widzimy na zdjęciach. Wyjątkowa architektura i bliskie położenie zarówno do plaży, jak i serca miasta podnoszą atrakcyjność naszego stadionu. Ale stadion to też życie, emocje, wydarzenia, dlatego cieszę się, że nasz nowy partner będzie także organizował w Polsat Plus Arena Gdańsk własne widowiska - mówi na polsat.pl.

Jak informuje trojmiasto.pl, dotychczasowa umowa ze sponsorem stadionu w Gdańsku, tj. firmą Energa, gwarantowała wpłaty w wysokości 3 mln zł rocznie przy budżecie spółki Arena Gdańsk sięgającym ok. 13 mln zł. Warto przypomnieć, że w najbliższą środę na Polsat Plus Arena Gdańsk odbędzie się finał Ligi Europy, w którym zmierzą się hiszpański Villareal i Manchester United.

Czytaj też: Koronawirus w Pomorskiem. AKTUALNE DANE. Ile zakażeń i ofiar COVID-19? [TRÓJMIASTO - RAPORT MZ - 21.05.2021]

Iwona Wieczorek. Ostatnie godziny [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

Kuter widmo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE