Stodoła w ogniu i OLBRZYMIE STRATY. Podpalacz z Pomorza w rękach policji

2020-11-20 11:45 pt
Pożar [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Bytowscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który miał dopuścić się podpalenia budynku. Do pożaru stodoły doszło 14 listopada w Ugoszczy (gmina Studzienice). Podejrzanego przesłuchano, a następnie usłyszał on zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, w godzinach wieczornych. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Ugoszczy. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów i jednostki straży pożarnej. Po przeprowadzeniu akcji gaśniczej okazało się, że najprawdopodobniej przyczyną było podpalanie. Pokrzywdzony wstępnie oszacował straty na kwotę 50 tysięcy złotych - podaje Komenda Powiatowa Policji w Bytowie.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady. Ich ustalenia i zgromadzone dowody doprowadziły do zatrzymania 25-latka. - Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec gminy Studzienice wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia poprzez wywołanie pożaru. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd - informują mundurowi z Bytowa.

Zatrzymany mężczyzna
Autor: KPP Bytów

Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski