Quiz. Te kraje są mniejsze od Trójmiasta! Co o nich wiesz? 8/10 to wyczyn

2021-08-28 6:00
San Marino
Autor: Pixabay.com San Marino to jeden z najmniejszych krajów świata

Niektórzy twierdzą, że piękne Trójmiasto to duża aglomeracja. U mieszkańców Warszawy, Moskwy czy Stambułu zdanie to wywoła jedynie uśmiech politowania. Gdańsk, Sopot i Gdynia mają w sumie ponad 400 kilometrów kwadratowych powierzchni. Na globusie z łatwością znajdziemy kraje, które pod tym względem wyraźnie ustępują sercu Pomorza. Waszą wiedzę o tych państwach sprawdzamy w dzisiejszym quizie. Zdobycie maksymalnej liczby punktów to nie lada wyzwanie.

Quiz. Jak dużo wiesz o krajach mniejszych od Trójmiasta?

Niektóre z nich to rajskie wyspy. Inne zaś stanowią część kontynentu, blednąc przy ogromie potężnych sąsiadów. Malutkie państewka od zawsze budziły zainteresowanie historyków, ekonomistów czy szukających ciekawych przeżyć podróżników. Trudno uwierzyć, że o swą pozycję w polityce międzynarodowej walczyć może kraj mniejszy od Trójmiasta... a jednak! Przykładów nie brakuje, dlatego postanowiliśmy sprawdzić wiedzę internautów na ich temat.

Przygotowaliśmy dla Was dziesięć pytań. Wszystkie dotyczą państw, których powierzchnia jest mniejsza od całkowitego obszaru Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jak dużo wiecie o San Marino bądź Malediwach? Przekonajmy się!

Po rozwiązaniu quizu podziel się nim ze znajomymi na Facebooku. Sprawdźcie, kto zdoła zgromadzić więcej punktów!

Jeśli chcesz zmierzyć się z trudniejszymi pytaniami, zachęcamy do rozwiązania innych quizów tematycznych!

Znani z Trójmiasta. Kto z wymienionych się tu urodził? [QUIZ]

Gdańsk, Gdynia czy Sopot? O którym mieście mowa? [QUIZ]

Odwiedź WIELKĄ BAZĘ QUIZÓW i sprawdź się w wybranej kategorii! Powodzenia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE