Trzeci dzień poszukiwań zwłok Iwony Wieczorek. "Powinien przynieść rozstrzygnięcie"

2020-07-15 16:00

Poszukiwania Iwony Wieczorek prowadzone przez ekipę Janusza Szostaka wchodzą w decydującą fazę! Dziennikarz śledczy i autor książki "Co się stało z Iwoną Wieczorek?" może być bardzo blisko rozwiązania zagadki sprzed niemal dekady. Wspierający go eksperci i wolontariusze wciąż skupiają się na położonych w Gdańsku terenach działkowych. Czy uda się znaleźć szczątki Iwony? Przedstawiciele fundacji "Na Tropie" kontynuują działania, przy których wykorzystywany jest m.in. georadar. Tymczasem na miejscu niespodziewanie pojawiła się policja.

Poszukiwania ciała Iwony Wieczorek - trwa trzeci dzień akcji Janusza Szostaka

Już przed kilkoma dniami Janusz Szostak poinformował, że udało się ustalić miejsce, gdzie może znajdować się ciało Iwony Wieczorek. To tereny działkowe między alejami Macieja Płażyńskiego i Hallera w Gdańsku.

Wczoraj ekipa z Wydziału Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego sprawdzała wytypowane fragmenty terenu georadarem. Wykopy były prowadzone w trzech miejscach. Przeszukano też zagracone pomieszczenia, co zajęło kilka godzin. Jakie są plany na dziś? - Chcemy wrócić w miejsce, gdzie wcześniej trafiono na ślady krwi. Sprawdzimy też pozostałe pomieszczenia, a z georadarem zamierzamy przejść na sąsiednią działkę - tłumaczył jeszcze wczoraj wieczorem Janusz Szostak. Zintegrowana Służba Ratownicza z Gdańska zajmuje się natomiast wypompowywaniem wody z zakopanych w ziemi zbiorników. - Dzisiejszy dzień będzie kluczowy dla poszukiwań i powinien przynieść rozstrzygniecie - przekazał rano dziennikarz śledczy.

Poszukiwania Iwony Wieczorek przez Janusza Szostaka.

Około południa Janusz Szostak poinformował o gościach, którzy pojawili się przy wspomnianych działkach. - Podczas dzisiejszych poszukiwań odwiedzili nas policjanci. Dostałem wezwanie na przesłuchanie. Będzie zatem okazja przekazać dowody i informacje o naszych ustaleniach - napisał w mediach społecznościowych.

Autor książki Wydawnictwa Harde "Co się stało z Iwoną Wieczorek?" cały czas prowadzi rozmowy z osobami z bliskiego otoczenia zaginionej przed dziesięcioma laty dziewczyny. - To, czego się dowiadujemy o tle tego zaginięcia, jest szokujące - mówi Janusz Szostak. - Są fakty, które wywróciły moje dotychczasowe spojrzenie na ten temat. To rzeczy, które po latach badania sprawy Iwony Wieczorek mogą mnie jeszcze mocno zaskoczyć i zadziwić - dodaje.

Książka pt. "Co się stało z Iwoną Wieczorek?" jest dostępna w sprzedaży internetowej [KLIKNIJ TUTAJ]

Co się stało z Iwoną Wieczorek

i

Autor: Wydawnictwo Harde "Co się stało z Iwoną Wieczorek" Link: "Co się stało z Iwoną Wieczorek?"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE