Gdańsk: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają" [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-11-22 14:15
Uber przydzwonił na czerwonym. Ręce opadają
Autor: Marcin Gadomski

Poważna kolizja z udziałem kierowcy Ubera miała miejsce w miniony weekend w Gdańsku. Autor zamieszczonego poniżej nagrania jechał ulicą Konrada Guderskiego. Kierowca Ubera zjeżdżał w dół ulicą Świętokrzyską. Nie zatrzymał się na czerwonym świetle i z dużą prędkością uderzył w inną osobówkę. To mogło skończyć się zdecydowanie gorzej.

Strach jechać z takim kierowcą! Do kolizji z udziałem Ubera doszło w niedzielę, 21 listopada 2021 roku. Jadący ulicą Świętokrzyską kierowca nie zatrzymał się na czerwonym świetle i na skrzyżowaniu z ulicą Konrada Guderskiego uderzył w prawidłowo przejeżdżającą Skodę. Jak widać na nagraniu, kierowca Skody nie miał żadnych szans, by uniknąć zderzenia z Fordem Focusem. Po okolicy rozległ się huk oraz trzask giętych blach. Na jezdni rozsypały się elementy zderzaków i oświetlenia obu aut. Po chwili z rozbitych samochodów wysiedli obaj kierowcy oraz przerażone pasażerki Ubera. Na szczęście na strachu się skończyło. Żaden uczestnik tego zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń, więc interwencja pogotowia ratunkowego nie była konieczna. Zobacz poniższe nagranie.

Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia policja szybko ustaliła przebieg kolizji. Sprawcą okazał się obywatel Gruzji, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Funkcjonariusze ukarali obcokrajowca mandatem w wysokości 500 złotych. - Ręce opadają - mówił o postawie Gruzina świeżo po zdarzeniu rozgoryczony kierowca zniszczonej Skody.

Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś/aś świadkiem wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE