UDAŁO SIĘ! Odnaleźli seniorkę, nim było za późno. Wszyscy drżeli o jej życie

i

Autor: KMP Gdynia UDAŁO SIĘ! Odnaleźli seniorkę, nim było za późno. Wszyscy drżeli o jej życie

UDAŁO SIĘ! Odnaleźli seniorkę, nim było za późno. Wszyscy drżeli o jej życie

2020-10-15 8:00

Policjanci z Trójmiasta od wtorku (13 października) poszukiwali 73-letniej mieszkanki Gdyni. Kobieta około godziny 10:00 wyszła ze swojego mieszkania w dzielnicy Cisowa. Na co dzień przyjmuje leki, dlatego jej życie mogło być zagrożone. Co więcej, nad Pomorzem zebrały się ciemne chmury i wzmógł się potężny wiatr. Po przyjęciu zgłoszenia od męża zaginionej, do akcji zaangażowano dużą liczbę funkcjonariuszy oraz psy tropiące. Na szczęście podjęte przez mundurowych działania zakończyły się powodzeniem.

O zaginięciu pani Marii funkcjonariuszy powiadomił jej mąż. Zaniepokojony przekazał pierwsze wieści o sprawie we wtorkowe popołudnie, niecałe pięć godzin po opuszczeniu przez kobietę mieszkania. To właśnie tam, na ulicy Kurpińskiego w Gdyni Cisowej, 73-latka była widziana po raz ostatni. - Komendant komisariatu od razu wszczął alarm dla wszystkich policjantów i rozpoczęły się poszukiwania z udziałem psów tropiących oraz dronów. Uczestniczyło w nich przeszło 110 funkcjonariuszy z KMP w Gdyni i KWP w Gdańsku. Ponadto do akcji przyłączyli się sąsiedzi zaginionej, Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratunkowa z Gdańska oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni - informują mundurowi.

Warunki atmosferyczne z godziny na godzinę stawały się coraz trudniejsze. Drugiego dnia do akcji dodatkowo przyłączyli się pomorscy policjanci z ościennych jednostek, a także z oddziału prewencyjnego z Łodzi. Na szczęście olbrzymie zaangażowanie przyniosło skutki.

- Dzisiaj kobieta odnalazła się. Jest wychłodzona i obecnie znajduje się w szpitalu pod fachową opieką lekarzy. Mąż potwierdził jej tożsamość - przekazali w środowy wieczór funkcjonariusze.

Niekończące się pasmo sukcesów rządu. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 133