Udusił Ukraińca kablem i podpalił. Aresztowano 23-latka podejrzanego o brutalne zabójstwo

i

Autor: Pomorska Policja zdjęcie ilustracyjne

GROZI MU DOŻYWOCIE

Udusił Ukraińca kablem i podpalił. 23-latek podejrzany o brutalne zabójstwo

2024-04-12 12:31

Na początku 2024 w Gdańsku (woj. pomorskie) w pustostanie znaleziono ciało 43-letniego obywatela Ukrainy. Ślady znalezione na miejscu tragedii świadczyły, że doszło do zabójstwa. Ktoś udusił go kablem, a następnie podpalił budynek. Policjantom z Gdańska po długich poszukiwaniach udało się znaleźć podejrzanego.

Gdańsk. Brutalne zabójstwo obywatela Ukrainy. Podejrzanemu grozi dożywocie

Na początku lutego 2024 roku ruszyło śledztwo w sprawie ciała znalezionego w jednym z pustostanów na terenie Gdańska. Ślady znalezione na zwłokach mężczyzny świadczyły, że doszło do zabójstwa. Denat został uduszony kablem elektrycznym, a sprawca uciekając z miejsca zbrodni podpalił budynek. Ze względu na obrażenia ustalenie tożsamości ofiary z Gdańska sprawiło wiele trudności. Dzięki badaniom DNA ustalono, że był nią 43-letni obywatel Ukrainy.

Horror w Gdańsku. Pod 9-latkiem załamał się lód! To nagranie mrozi krew w żyłach

Pomorska Policja w piątek 12 lutego poinformowała o odnalezieniu podejrzanego. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i przejrzeli monitoring, dzięki czemu udało się namierzyć 23-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zadecydowała o zatrzymaniu go. Został doprowadzony przed wymiar sprawiedliwości.

23-latek usłyszał zarzut zabójstwa oraz uszkodzenia mienia o znacznej wartości, za co grozi mu nawet dożywocie. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na okres trzech miesięcy.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki